Před čtyřmi lety si vystřílel v boleslavském dresu korunku pro krále střelců Gambrinus ligy. Následovalo nepovedené angažmá v Alemanii Aachen, nevýrazný návrat do Boleslavi a problémy s páteří, kvůli nímž následovala operace.
A nyní už není útočník Luboš Pecka v Boleslavi potřebný. Tento týden jej testují České Budějovice.

Druhý pokus v Budějovicích?
Dokonce už třetí. Poprvé jako mladý kluk jsem v Dynamu byl jen chvilku, podruhé už jsem tam byl asi půl roku. Snad to teď bude na delší dobu. A snad se taky víc do mužstva prosadím.

Takže už jste v Dynamu domluven?
Zatím ještě ne. Od Boleslavi mám povoleno do konce týdne v Dynamu trénovat a hrát. Po neděli tudíž uvidíme, zda se domluvíme

Jak vzpomínáte na odchod z jihu Čech do Boleslavi?
Z Prachatic mé kroky vedly do Boleslavi, kde jsem prožil krásné tři roky. To angažmá tam se mi moc povedlo a mám na to jen ty nejkrásnější vzpomínky.

A taky se vám docela dařilo i proti Budějovicím, ne?
To bylo v jednom zápase, asi před třemi roky. My tady vyhráli 3:0 a já dával dva góly.

V Mladé Boleslavi jste góly střílel jako na běžícím pásu. V jednom roce vám to vyneslo dokonce i titul krále ligových střeců. Na to určitě hodně rád vzpomínáte?
Samozřejmě. Nebyla to zdaleka jen moje zásluha, my tenkrát měli ideálně postavený manšaft. Všem nám to sedlo a já do toho zapadal. Prostě jsem se s těmi ostatními kluky vezl na vítězné vlně. Bylo to něco nádherného, moc pěkné období. Dva roky po sobě jsme hráli evropské poháry. Byla to velká paráda.

I díky tomu, že se vám v Boleslavi tak dařilo, jste odešel do bundesligy. Jaké máte na Cáchy vzpomínky?
První půlrok jsem tam byl hodně spokojen. Hrál jsem, byť ne úplně na tom postu, na kterém jsem byl z Boleslavi zvyklý. Druhou půlku roku jsem ale ze základu vypadl, proto jsem hostování ukončil a vrátil se do Boleslavi.

Po návratu už to tak ideální v Boleslavi ale nebylo, co?
Hned po návratu to šlo, to jsem hrál a dokonce jsem dostal i kapitánskou pásku. Ale nějak moc se nám nezadařilo, skončili jsme v půlce tabulky, a to je na Boleslav málo. Navíc postupem času jsem ze základní sestavy vypadl, to je pravda.

Kdyby to tudíž v Budějovicích vyšlo, ligu byste si zahrál.
Přesně tak, to je bez debat. Proto jsem tady, abych mohl hrát za Budějovice. Jsem Jihočech, i kvůli tomu tady chci hrát.

Našel jste v kabině Dynama ještě někoho, s kým jste hrál?
David Horejš, Zdeněk Křížek, dobře znám Pavla Kučeru a Tomáše Sedláčka z Mladé Boleslavi S dalšími kluky se známe z ligy, když jsme proti sobě nastupovali.

Po návratu do Boleslavi jste měl i nějaké zdravotní potíže, už jste v pořádku?
Měl jsem potíže s ploténkami, ale teď už jsem v pohodě, záda mě vůbec nezlobí. Taky fyzicky se cítím dobře, v tom problém není.