Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth měl být po dnešním utkání 14. kola první ligy v Mladé Boleslavi napaden jedním z pořadatelů. Ten neunesl porážku domácích 1:2 a při odchodů hráčů ze hřiště uštědřil Horváthovi v tunelu pohlavek.„Něco takového by se nemělo dít. Škoda, že se takoví lidé k nám dostanou v tunelu, že dostanu od pořadatele pohlavek," řekl Horváth novinářům.

Situace vyplynula z vyhroceného závěru, kdy domácí příznivci spílali sudímu Karlu Hrubešovi, že svými výroky stranil Plzni. Hřiště v závěru zasypali kelímky od piva a hráče Viktorie následně vyprovázeli z trávníku nadávkami a pískotem.

Když hráči dorazili do tunelu směrem do kabin, mysleli si, že už jsou v bezpečí. Místo toho ale přišel nečekaný útok. Jeden z pořadatelů dal Horváthovi pohlavek, údajně se slovy, ať vyřídí pozdrav sudímu.

„Emoce samozřejmě k takovému utkání patří, ale měly by zůstat na hřišti. Boleslav hrála důrazně, my jsme se tomu přizpůsobili a z toho pak plynuly tyto emoce," reagoval Horváth, který se spíše lekl, než že by šlo o bolestivou ránu.

S pořadatelem se následně setkal i v mixzóně, kde muž uvedl, že Horvátha jen poplácal po zádech, aby to vyřídil rozhodčímu.

Plzeň nepodala žádný protest do zápisu, ovšem delegát utkání událost zaznamenal a popíše ji ve své zprávě.

„Hlavní je, že jsme získali tři body, proto to nechci více řešit. Ale stávat by se to nemělo," uvedl Horváth.

Duel s Boleslaví byl podle něj hlavně o bojovnosti a důrazu. „Fotbal se hraje tvrdě, a pokud to nepřeroste v zákeřnosti, což se dnes nestalo, tak to takhle může být. Jak bojovné utkání to bylo, dokládá náš druhý gól. Tak vypadal celý zápas," řekl Horváth k brance Mariána Čišovského, který ve vápně přetlačil obránce i brankáře a díky důrazu zařídil Plzni vítězství.