Utkáním 20. kola fotbalové Gambrinus ligy ročníku 2010/11 FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav se hraje v pondělí 14. března od 17.30 hodin na ostravských Bazalech. Hrát se bude za přítomnosti kamer ČT.

Proti Mladé Boleslavi budou mít Ostravští třetí jarní pokus vstřelit gól a získat body, neboť před tím doma prohráli se Spartou a venku s Olomoucí dvakrát shodně 0:2.

Bude právě z tohoto důvodu pro boleslavské fotbalisty složitější uspět? „Na náš výkon by to nemělo mít vliv. To je problém Ostravy,“ pravil mladoboleslavský kouč Karel Stanner.

Co očekává a s čím bude spokojený na Bazalech? „Očekávám zopakování dobrého výkonu jednotlivců i celého týmu z vítězného utkání proti Brnu. Spokojený budu, když si hráči udrží výkonnost, a to nejen v Ostravě, ale ve více ligových utkání, než jenom v jednom či ve dvou,“ dodal Karel Stanner.

Mladá Boleslav v dosavadním průběhu ligového ročníku 2010/11 prohrála jenom tři mistrovská utkání z devatenácti odehraných. Podlehla postupně vloni poslední červencový den v Praze Slavií 0:1, o dva týdny později 16. srpna v Brně Zbrojovce 1:3 a naposledy 7. listopadu doma Slovácku 2:3. Méně proher v Gambrinus lize má pouze vedoucí Viktoria Plzeň (2).

FK Mladá Boleslav na páté ligové příčce má třetí nejproduktivnější ofenzívu v Gambrinus lize s 36 nastřílenými góly. Lépe na tom jsou pouze třetí Olomouc (39) a vedoucí Plzeň (47).

Do všech dosavadních devatenácti mistrovských utkání zasáhli jen dva boleslavští hráči, ale ani jeden z nich neodehrál plný počet minut: Alex Mendy – 1668 minut a Marek Kulič – 1134 minut.

Největším boleslavským hříšníkem je štítový záložník Václav Procházka, který už byl pětkrát napomínaný a trest za čtyři žluté karty si odpykal v 15. ligovém kole Baumit Jablonec – Mladá Boleslav.

Nejlepší střelci: 8 - Marek Kulič, 4 - Jan Chramosta, 3 – Ivo Táborský, Adrian Rolko, Jakub Řezníček, Alexandre Noël Mendy, Václav Procházka.