Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 1:0

Po kanonádě přišel půst. Mladoboleslavští fotbalisté dali v jediném jarním domácím zápase pět branek. Ve dvou venkovních žádný.

Naprázdno totiž po Příbrami vyšli i včera na půdě Baníku Ostrava. Zápas rozhodla jediná branka domácího kapitána Varadiho ze 13. minuty.

Boleslav prospala první poločas, ve druhém byla lepším týmem. A to i přes to, že od 57. minuty dohrávala bez vyloučeného Opiely, který inkasoval dvě žluté karty.

Ostravský trenér Karol Marko si pochvaloval, že tým po zápasech se Spartou a Olomoucí prokázal vítězného ducha. „Šli jsme do toho s jinou mentalitou, snažili se do toho hned od začátku vletět a hráči to pochopili. Rezultovala z toho úvodní branka,“ řekl Marko. „Druhý poločas jsme měli problémy s mezihrou. Něco jsme mohli řešit lépe, ale takticky jsme to zvládli velmi dobře. Hráli jsme také víc zezadu, po dvou prohrách jsme o tři body nechtěli přijít,“ vysvětlil Marko.

Vedle výhry měl radost i z toho, jak jeho svěřenci duel zvládli bez zkušených opor. Stoper Bolf léčí přitahovač, záložník Lukeš pykal za karty, Marek se Zeherem zůstali jen mezi náhradníky. „Tým se s tím vyrovnal a takticky to zvládl. Rozhodli jsme se tak i s ohledem na soupeře. Třeba jsme na levou stranu potřebovali rychlého leváka na Mendyho a Zejdler ve své premiéře obstál,“ řekl Marko.

Mladoboleslavský trenér Karel Stanner vyčítal svým svěřencům, že promrhali první poločas. „Hrát jeden poločas je málo. Celé utkání se rozhodlo v první půli. Neměli jsme dobrý vstup, koledovali si o gól a ten přišel ve třinácté minutě. V závěru jsme přežili ještě další situaci, která gólem zaváněla,“ posteskl si Stanner.

Jeho představám se blížila až hra z druhé půle. „To už bylo o něčem jiném. I když jsme se dostali do desíti, chtěli jsme stav zvrátit. Hráči se vydali a pracovali poctivě, ale za takové situace už je to i hektické a věci se nedělají, jak by měly. Kýžená branka proto nepřišla,“ řekl Stanner.

Branka: 13. Varadi.

Rozhodčí: Královec – Zlámal, Lhoták. ŽK: Varadi, Daněk, Hušbauer – Opiela, Šírl, Procházka, Kulič. ČK: 57. Opiela. Diváci: 5068.

Ostrava: Daněk – Šmejkal, Frydrych, Neves, Zejdler – Greguš, Hušbauer (86. Marek) – Varadi, Frejlach, Fantiš (90. Kraut) – Šenkeřík (73. Zeher). Trenér: Marko.

Boleslav: Miller – Kalina (59. Kúdela), Johana, Rolko, Šírl – Mendy, Procházka (85. Řezníček), Opiela, Táborský (46. Dimutsos) – Chramosta, Kulič. Trenér: Stanner.