„Jediným plusem dneska je, že jsme dokázali vyhrát. Ale i to vítězství má nakonec trpkou příchuť," nebylo moc do řeči útočníkovi Čejetic Petru Plintovičovi. Jeho tým nakonec doprovodí Akumu a Čistou do III. třídy. „Ale nerozhodovalo se dneska. My jsme si sezonu prohráli v jiných zápasech. Třeba v Bezně jsme nedokázali po dvou vyloučených přehrát devět hráčů. Takže s Beznem máme nula bodů, stejně tak třeba s Vruticí, tedy s týmy, které bychom měli porážet," pokračoval střelec Čejetic, jehož puška však v derby mlčela.

V závěru zápasu už se jiskřilo na obou stranách. „Bylo to vyšperkovaný (smích)! Ale i Akumě šlo o všechno, potřebovali získat bod, takže tam pracovaly emoce hlavně na jejich straně. Ale už na hřišti jsem si říkal s Jardou Bernatem, že být stav naopak, tak by tekly nervy nám," dodává k dramatickému závěru, v němž sice hosté uhájili vítězství, přeborovou příslušnost už však nikoliv.

A dolů jde tedy po porážce i Akuma. Hodně podobná slova jako čejetický Plintovič volil i hrající trenér Saharských Jakub Skramužský: „Dneska jsme to měli sice ve svých rukách, ale to jsme měli i v minulých zápasech. Kdybychom udělali bod třeba doma s Kostelním Hlavnem, tak jsme dneska vůbec nemuseli řešit nějaké starosti se sestupem."

Jeho tým dokonce vedl, ale nakonec prohrál o dvě branky: „Doplácíme pořád na stejné chyby. Dokážeme se soupeři držet krok, ale pak nás srazí vždycky nějaká individuální chyba. A taky nedáváme šance."

DVANÁCT DERBY?

Oba tradiční přeborové týmy tak po dlouhé době okusí atmosféru třetí třídy. Kromě dalšího vzájemného derby je nejspíš čekají i další dva městští rivalové z SKP a ze Sportingu. „Byly tady náznaky, že někteří hráči třetí třídu hrát nebudou, že mají jiné nabídky. Já jim popřeji hodně úspěchů jinde. Tady zůstanou hráči, kteří mají rádi fotbal na Akumě," hlásí s hořkým úsměvem na rtech Skramužský. „Já navíc končím na pozici trenéra. O věci kolem týmu se bude nově starat Pavel Hanzlík. Dorazit by měly i nějaké posily i trenéři, tak uvidíme, jak se nám bude dařit v nové soutěži," uzavřel Skramužský.

Nějaké změny podle Petra Plintoviče proběhnou i v Čejeticích: „Musíme posbírat síly a sehnat také nějaké nové hráče, protože možná někdo odejde nebo skončí s fotbalem. A hned se pokusíme o návrat!"