Nejen Gambrinus ligou živ je fotbalový fanoušek na okrese. Před pár dny se naplno rozběhly také krajské a okresní fotbalové soutěže. A tak si fotbalový fajnšmejkři opět přijdou na své.

Nejenže fotbalový fanoušek na okrese každých čtrnáct dní drží palce na boleslavském Městském stadionu při Gambrinus lize, ale hlavně může fandit „těm svým“ borcům, kamarádům fotbalistům. A je úplně jedno, zda hrají krajský přebor nebo třeba pralesní ligu. Na všech frontách jde totiž o body, o čest, ale především o radost z fotbalu. Ať už na hřišti nebo v hledišti.

A výběr z nabídky možností návštěvy fotbalového stadionku či hřiště je skutečně rozmanitý. Pomineme–li ligovou Boleslav a její rezervu, jež se pere ve třetí nejvyšší soutěži (ČFL), má boleslavský region zásluhou fotbalistů Dobrovice po roční přestávce opětovné zastoupení v divizi.

Dobrovičtí se do ní vrátili po jednoroční účasti v krajském přeboru. Bohužel vstup do soutěže se jim rozhodně nepovedl podle jejich představ a zřejmě je čeká hodně práce a úsilí ve snaze o udržení divizní příslušnosti.

Shodně jednoho zástupce má Mladoboleslavsko také v nejvyšší krajské soutěži a to krajském přeboru. V něm se v loňské sezoně vedlo v pozici nováčka velmi dobře Benátkám nad Jizerou a umístění ve středu tabulky tak dává Benáteckým optimistické výhlídky i na sezonu aktuální.

Trojí zastoupení pak je v I. A třídě. Ke starým známým z Bakova nad Jizerou a Mnichovu Hradišti přibyl pro aktuální sezonu ještě třetí do mariáše. Stal se jím senzační vítěz B třídy z Rejšic. Rejšice přitom vůbec „netlačili na pilu“ co se postupu týče, ale skvělými výkony si jej nakonec zajistili. Tak trochu nechtěné dítko v podobě A třídy tedy v Rejšicích zůstalo a kam až budou Rejšice mířit ve vyšší soutěži zůstává pro fotbalové fanoušky otazníkem. V letní přestávce nahradil na trenérském postu Karla Uhlíka Josef Hůlka, který přišel z týmu okresního přeboru Pěčic.

S dvoutýdenním zpožděním se svého startu dočkala také B třída. Tady hájí barvy našeho okresu tradičně velmi početný zástup fotbalových oddílů: Dolní Bousov, Kosmonosy, Luštěnice, Bezno, Kosořice, Dlouhá Lhota a nováčci z Bělé pod Bezdězem a Krnska.
Vysoko budou určitě po loňském druhém místě mířit Kosořice, v první polovině tabulky by se měli pohybovat Dolnobousovští a také Bezno. Uvidíme co předvedou Kosmonosy, jejichž tradiční jarní jízdě předchází doslova tragický podzim.

Zpět na výsluní by se rádi dostali v Bělé pod Bezdězem, která se vrací do krajských soutěží po roční anabázi v okresním přeboru. Z něj Bělou netradičně doprovodilo také Krnsko, které vydělalo na pádu Čejetic, jež z I. A třídy spadly rovnou do okresu, a také na nezájmu Akumy a Struh o postup do vyšší soutěže.

Právě okresní přebor letos nabídne velmi atraktivní podívanou. Kromě již zmíněné Čechie Čejetice se totiž z B třídy poroučelo Skalsko a po dlouhých letech také tým z Kropáčovi Vrutice. Tyto týmy by měly společně s Akumou, Struhy a Pěčicemi bojovat o titul okresního přeborníka. Vysoké cíle však mají po loňském pátém místě také v Kostelním Hlavně, ale nezatracujme ani Doubravu či Klášter. O slovo se bude určitě hlásit také nováček z Března.
Prostě a jednoduše – v okresním přeboru se máme na co těšit.

Svou kvalitu bude mít dozajista i III. třída. Zde je jasným favoritem Jivina. Ta měla v loňské sezoně skvělý podzim, ve kterém jako jediný tým v okresních soutěžích neokusila hořkost porážky. Na jaře se však rozjetý stroj trochu zbrzdil a nakonec z toho bylo druhé místo za postoupivším Březnem. Jivina však před začátkem III. třídy vydatně posílila například o tři hráče z Hlavice a netají se touhou po okresním přeboru. K jejím nejvážnějším soupeřům by mělo patřit boleslavské SKP a rezerva Mnichovohradišťského SK. O své místo na slunci se také budou rvát nováčci ze IV. třídy Čejetice B, Židněves a Kochánky a také sestupivší Horky a béčko Dolnobousovského SK.

V „pralese“ došlo po loňském experimentu se třemi skupinami a čtyřkolovému systému na vrácení věcí ke starým pořádkům a IV. třída je letos opět rozdělena do dvou skupin. Odhadovat favority v nejnižsí soutěži lze jenom velmi stěží. Možnými adepty postupu by tak mohli být Žerčice, Katusice, Chotětov nebo rezervy Rejšic, Krnska a také třeba nově vzniklé béčko Kostelního Hlavna.

TIP DENÍKU:

I. A třída:
7. Bakov nad Jizerou
10. Mnichovohradišťský SK
14. Rejšice
I. B třída:
2. Dolnobousovský SK
5. Kosořice
7. Bezno
8. Bělá pod Bezdězem
9. Kosmonosy
10. Dlouhá Lhota
12. Krnsko
13. Luštěnice
Okresní přebor:
1. Čejetice
2. Pěčice
3. Akuma MB
4. Kropáčova Vrutice
5. Struhy
6. Březno
7. Kostelní Hlavno
8. Doubrava
9. Klášter
10. Skalsko
11. Kněžmost
12. Benátky B
13. Řepov
14. Předměřice
III. třída:
1. Jivina
2. Čejetice B
3. SKP MB
4. Židněves
5. Mnichovohradišťský B
6. Dobrovice B
7. Horky
8. Bakov B
9. Zdětín
10. Kochánky
11. Strašnov
12. Dolnobousovský SK B
13. Nová Ves
14. Čistá
IV. třída – skupina A
1. Žerčice
2. Rejšice B
3. Doubrava B
4. Krnsko B
5. Mukařov
6. Klášter B
7. Jabkenice
8. Ledce
9. Obruby
10. Domousnice
IV. třída – skupina B
1. Katusice
2. Kropáčova Vrutice B
3. Chotětov
4. Sporting MB
5. Bezno B
6. ROMA Benátky
7. Kostelní Hlavno B
8. Skalsko B
9. Nemyslovice