Sekreářům fotbalových klubů okresních soutěží Mladoboleslavska Boleslavský deník položil čtyři otázky, jak jsou připraveni na jaro.

1. Jak jste byli spokojeni s umístěním po podzimu?
2. Jak probíhala zimní příprava?
3. K jakým změnám došlo v realizačním týmu a v hráčském kádru?
4. S jakým cílem jdete do jartních odvet?

OKRESNÍ PŘEBOR

Sokol Pěčice – sekretář Karel Ramharter:
1. Vedeme tabulku, takže absolutní spokojenost.

2. Po lednových tréninkových jednotkách jsme v únoru absolvovali soustředění v Osečné. Sehráli jsme řadu přípravných utkání: Doubí 0:1, Lysá n. L. 4:6, Horky 6:0, Řepín 0:1, Rejšice 2:3, Hrubý Jeseník 7:1.

3. Trenérskou dvojici nadále tvoří Josef Bartoš a Aleš Klain. Z hráčského kádru odešel na hostování do Jablonce Ondřej Bulíř, do Sedmihorek Pavel Král, do MSK Tomáš Bako, do Horek Karel Horák, do Žerčic Roman Čapek a Martin Toman, do Jabkenic Jan Ramhrater a do Dobrovice B Pavel Presl. Z hostování v Kosmonosích se vrátil Jiří Volf, z Dobrovice přišel Marek Šneidr.

4. Cílem pro jaro je bojovat o špici tabulky.

Akuma Mladá Boleslav – sekretář Jaroslav Svárovský
1. S umístěním na čtvrtém místě tabulky po
podzimu jsme celkem spokojeni, méně již s některými výkony a výsledky.

2. Zimní příprava proběhla v domácích podmínkách. Tradičně jsme se zúčastnili zimního turnaje v Rejšicích. Výsledky z přípravy: ABC Braník 2:5, Čejetice 4:3, SKP MB 2:1, Kostomlaty 2:3, Žerčice 5:0, Rejšice 1:2, Horky 4:2.

3. Ke změnám v hráčském kádru nedošlo, zapojeni do přípravy byli i dorostenci. Mužstvo dále povede trenér Josef Hůlka, asistentem je Jaroslav Kamenický.

Sokol Řepov – předseda oddílu Miroslav Vlk:
1. Po podzimu jsme s umístěním spokojeni nebyli, ke spokojenosti nám chybělo šest bodů.

2. Zimní příprava se uskutečnila v domácích podmínkách. Výsledky přípravných střetnutí: Horky 8:0, Chotětov 6:3, Dobrovice B 4:3, Nemyslovice 2:0.

3. Trenér mužstva zůstává Pavel Klain, vedoucím mužstva Luboš Vávra. V zimní přestávce jsme tým doplnili několika hráči: Radek Tůma přišel z Luštěnic, Petr Bernard z Kosmonos, Tomáš Pažout a Pavel Scheufler, Ondřej Pekárna z Chotětova.

4. Do jarní sezony vstupujeme s cílem umístit se v horní polovině tabulky.

III. TŘÍDA SKUPINA A

FK Slavoj Čistá – sekretář Roman Dohalský:
2. Přípravná utkání: Strašnov 1:3, Židněves 1:1, DBSK B 2:1

3. Příchody: Smejkal, Kaulfus, Barva, Jirdásek a Krejčík.

4. Jediným cílem je záchrana.

FK Obruby – trenér Petr Pavlíček:
1. S podzimní částí sezony samozřejmě nejsme spokojeni, neboť jsme na posledním místě tabulky.

2. Příprava začala 20. ledna. Trénovali jsme v domácích podmínkách nebo ve hale v Kněžmostě. Přípravná utkání: Staré Místo 1:5, Bakov B 1:3, Zdětín 1:3.

3. Mužstvo posílilo o Jana Gažáka z Vidnavy, Vojtěcha Petrtýla z Čejetic, Petra Dvořáka z SKP, Josefa Kuchaře z Dlouhé Lhoty a na post brankáře přišel Patrik Chrpa ze Sobotky.

4. Cíl do jarní části je jednoznačný – záchrana!

Dolnobousovský SK B – sekretář Miroslav Boček:
2. Zimní příprava probíhala v Bousově společně s A týmem v kombinaci terén, hala, a umělá tráva. Přípravná utkání: Kněžmost 3:4, Kopidlno 2:1.

3. Kádr pro jarní část se nemění, šanci dostanou odchovanci z dorostu, kteří letos na jaře v dorostu končí. Někteří budou posunuti do áčka.

4. Rozhodnou první jarní zápasy, druhé místo po podzimu je zavazující. Chtěli bychom Kněžmostu co nejvíce znepříjemnit cestu za postupem. Pokud tedy bude šance hrát o postup do přeboru, tak se o něj popereme.

SKP Mladá Boleslav – předseda Jan Pažout:
1.Tak na půl – mohlo by to být i lepší. Mužstvo má určitě na víc.

2. Příprava probíhala v domácích podmínkách. S přípravou jsem spokojen. Všichni hráči k přípravě přistoupili zodpovědně a také to bylo znát v přípravných zápasech a určitě také pro mě potěšující třetí místo na turnaji v Rejšicích. Generálku jsme vyhráli na umělce v Jičíne s Dymokury 7:0

3.Oděšli na hostování Pavel Žahourek do Dobrovice a Tomáš Pažout do Řepova. Naopak přišel Zdeněk Silbernágl z Dobrovice a Petr Pukalec ze Slovenska. Dlouhodobě máme zraněné čtyři hráče. Dostali šanci hráči z dorostu. Vrátil se zkušený Pavel Scheufler. Trenérem mužstva je Jan Pažout, asistenti Jan Kominík a Otta Vít.

4. Pro jaro skončit lépe než na podzim.

III. TŘÍDA SKUPINA B

FK Nemyslovice – sekretář František Mikulec:
2. Se zimní přípravou jsme začali 8. ledna a zaměřili se hlavně na fyzickou kondici. Přípravná utkání: Bezno 2:1, Krnsko B 1:2, Řepov 0:2.

3. Před jarní částí jsme neučinili žádné přestupy, tým tak zůstává zachován.

4. Sportovní cíl pro jaro – udržet se na předních příčkách tabulky.

Sporting Mladá Boleslav – předseda Michal Bílek:
1. S podzimní částí jsme spokojeni. Jako nováček III. třídy jsme skončili na 5. místě. Ale musíme zlepšit výkony a hlavně výsledky na venkovních hřištích.

2. Letos jsme poprvé absolvovali soustředění. Skvělé podmínky jsme našli ve Vesci v Liberci. Výsledky přípravných utkání: MSK dorost 0:3, Doubí B 1:1, Židněves 4:5, MSK B 2:6.

3. Kádr po podzimu opustili Čáslava a Kovář. Naopak jsme jej doplnili o Suchánka z Akumy, Kozu z Vratislavic a v jednání je ještě příchod Bláhy ze Skalska.

4. Cílem je stejně jako před sezonou střed tabulky. Tedy umístění v rozmezí 5. a 8. místa.