Fotbalové prázdniny skončily. O víkendu se totiž rozjede předehrávaným třináctým kolem okresní přebor mužů.

Loni jej vyhrály Pěčice, které se letos představí jako nováček I. B třídy. Z ní naopak spadla Kropáčova Vrutice. Zbylými dvěma nováčky jsou vítězové svých skupin III. tříd – Zdětín a Kněžmost.

Všem týmům položil Boleslavský deník před startem soutěže tradiční čtyři otázky:
1. Jak hodnotíte s odstupem minulou sezonu?
2. Jaké byly změny v kádru a realizačním týmu přes léto?
3. Jak probíhala letní příprava (+ výsledky přípravných zápasů)?
4. S jakými cíli jdete do nové sezony?

SLAVOJ KROPÁČOVA VRUTICE

Tomáš Musil, sekretář
1. V minulé sezoně se nám nepodařilo splnit cíl - záchranu v „B“ třídě, tudíž sezonu hodnotíme jako nepovedenou.
2. Odchody : bratři Korcové - hostování v Benátkách. Příchody : Miroslav Vlk - hostování z Luštěnic a Patrik Roth - hostování z Milovic.
3. Letní příprava probíhala v domácích podmínkách proložená přípravnými zápasy. Nymburk B 1:0, Ostrá 2:3, Přerov nad Labem 6:2, Lobkovice 3:4.
4. Snažit se hrát v horní polovině tabulky a znepříjemnit aspirantům cestu za postupem.

SOKOL BŘEZNO

Tomáš Horák, sekretář
1. Minulá sezona pro nás neskončila příliš ideálně – vinou zranění a nedisciplinovanosti hráčů jsme se na jaře potýkali s velmi úzkým kádrem, nakonec se ale podařilo vyhnout se sestupovým místům.
2. Trenérem mužstva se stal J. Gabriel, jeho asistentem bude A. Beljakov. Z hráčů nikdo neodešel, po zranění se do letní přípravy zapojil J. Beneš. V plánu bylo posílit o tři zkušené hráče, v průběhu přípravy se ale dva tito hráči zranili, jedinou posilou tak je Libor Macháček, brankář s ligovými zkušenostmi, který působil i v dresu Mladé Boleslavi. Je možné, že na podzim přijde ještě jeden hráč. Kádr byl také doplněn o hráče vycházející z dorostu.
3. Letní příprava probíhala od 12. července tréninky v domácím prostředí třikrát až čtyřikrát týdně. Výsledky přípravných zápasů: Dlouhá Lhota B 6:1, MSK B 1:0, DBSK A 2:4, Tupadly 3:1.
4. Věříme, že tým je na sezonu připraven dobře, cílem tedy je stabilizovat a udržet současný hráčský kádr a umístit se v horní polovině tabulky.

FK DOBROVICE B

Libor Novák, trenér
1. Uplynulou sezonu můžu hodnotit kladně protože jako nováček soutěže jsme skončily na pěkném čtvrtém místě.
2. Odešly: Žahourek - konec hostování SKP MB, Láska - konec hostování Čistá, Presl - konec hostování Pěčice, Kameník - konec hostování MSK, Vlk - konec hostování Luštěnice, Silbernágl - přestup SKP MB. Přišly: Mráček návrat z hostování z Kochánek, Bartoň návrat z hostování Luštěnice, Kamenický – hostování Skalsko, J. Matějovský – hostování z Brandýs/Boleslav.
3. Letní příprava začala 15. června v domácích podmínkách dvakrát v týdnu trénink se zápasem o každém víkendu. Akuma 3:0, Kosořice 1:6, Rožďalovice 2:4, Žerčice 5:0.
4. Cíle do sezony jsou hrát atraktivní pěkný kombinační fotbal, přilákat co nejvíce diváků na stadion a skončit v umístěním do čtvrtého místa jako v loňské sezoně.

KARBO BENÁTKY NAD JIZEROU B

Miroslav Bohdan, sekretář
1. Uplynulá sezona skončila pro rezervní tým dobře. Obsadil šestou příčku s 37 body, což je za své nepřetržité působení v okresním přeboru od sezony 2003/2004 nejlepší umístění s nejvíce body.
2. Po sezoně odešli na hostování Petr Buryán do Chotětova, Petr Šukal do Řepova a ze zdravotních důvodů skončil Jan Svoboda. Z hostování z Kropáčovi Vrutice se pak vrátil Vojtěch Šesták a do přípravy se zapojil po delší odmlce i jeho bratr Roman. V realizačním týmu také došlo k jedné změně. Po skončeném soutěžním ročníku odstoupil po dohodě hrající trenér Josef Hejtmánek ml., který se tak bude nyní věnovat pouze naplno hraní za rezervní tým. Do trenérského křesla byl pak vedením klubu usazen Aleš Kubík, který naposledy vedl starší žáky v I. A třídě, nebo v jarní části sezóny 2010 i benátecký A tým v krajském přeboru. Aleš Kubík bude v trenérské dvojici spolupracovat s Josefem Hejtmánkem st., který u mužstva už působil.
3. Letní příprava začala 25. června a probíhala v domácích podmínkách v areálu stadionu. „B“ tým trénuje dvakrát týdně. SKP MB 2:2, Chotětov 0:0.
4. Chceme zapojit do mužstva mladé hráče kteří vyšli z dorostu. Proto cíle v této sezoně jsou takové, aby byla pro tyto mladé hráče zajištěna soutěž okresního přeboru mužů i pro příští sezonu.

SOKOL KNĚŽMOST

Luděk Škaloud, trenér
1. Loňská sezona byla úspěšná, jelikož jsme splnili vytyčený cíl a postoupili zpět do okresního přeboru.
2. Mužstvo, které vybojovalo postup, zůstalo pohromadě, doplnil ho pouze zkušený obránce Dušan Prokůpek (Nová Ves).
3. Trénovali jsme v domácím prostředí dvakrát týdně, o víkendech jsme hráli přátelské zápasy. Bukovany 2:3, DBSK A 1:4, Doubrava 7:0, Obruby 4:3, DBSK A 1:1, DBSK B 1:0.
4. Stabilizace v okresním přeboru, vyhnutí se bojům o záchranu.

SOKOL ŘEPOV

Miroslav Vlk, předseda
1. Uplynulou sezonu hodnotíme jako neúspěšnou - jak z pohledu umístění v tabulce, tak z herního projevu mužstva.
2. Podstatnou změnu zaznamenal hráčský kádr -fotbalovou kariéru ukončili Roman Vaněk, Milan Zachař, Radim Sobotka a Viktor Zachař. Kádr byl posílen těmito hráči: Petr Bernard (Kosmonosy), Radek Tůma (Luštěnice), Petr Vlk (Luštěnice), Pavel Schlaufer (SKP), Marek Hlaváč (Kosmonosy), Petr Šukal (Benátky nad Jizerou). Trenérem se stal Martin Gregorovič.
3. Příprava probíhala v domácím prostředí, dvakrát v týdnu trénink, odehráli jsme několik přátelských utkání. Horky 6:1, Bělá p. B. 4:2, Zahrádkáři MB 5:3.
4. Do sezony jdeme s cílem umístění na předních místech tabulky a hrát líbivý fotbal pro diváky a především řepovské fanoušky.

SK BEZNO - SOVINKY

Karel Jeřábek, trenér
1. Minulý ročník se mi z pohledu trenéra vůbec nehodnotí dobře, nebýt slabších mužstev Předměřic a Skalska, asi nás čekal nelítostný bezprostřední záchranářský manévr. Mám v mužstvu polovinu hodně mladých hráčů, kterým v důležitých fázích utkání chybějí zkušenosti, zkušení čtyři hráči v čele s kanonýrem Kolaříkem pracují v nepřetržitých provozech, tudíž je pro nás absolutně nemožné, abychom odehráli zápasy v optimálním složení. Ale i přesto je devátá příčka velkým zklamáním.
2. Hostování v Kosořicích prodloužil Kiceluk, do Pěčic za lepším zamířil i Parýzek. V našich skromných podmínkách není v našich silách udržet mladé hráče, když moderní trend přestupních a hostovacích transakcí spočívá v tom, že se vyhlédnutému hráči nasype nějaké všimné do kapsy, jen aby kývl na souhlas. Ale asi to tak má být, žijeme přece v moderní době. Vrátil se k nám z pětileté anabáze ze Zdětína odchovanec zkušený František Červeňák, který by měl právě po Parýzkovi zacelit mezeru ve středu zálohy. Jinak budu nadále dávat příležitost talentovaným dorostencům.
3. Letní příprava spočívala v nepřetržitosti trénování od posledního mistráku poněvadž jsem si byl dobře vědom faktu, že mi do důležité fáze přípravy zasáhne škodovácká dovolená, tak aby se něco naběhalo do jejího začátku. Hostivař 2:4, Krnsko B 3:1, Nemyslovice 2:1.
4. Obávám se, že nás v horším případě čeká boj o záchranu, určitě přijatelnější alternativou by byl klidný střed tabulky, je jen na samotných hráčích, jak se o to poperou.

SOKOL STRUHY

Jaroslav Hlom, sekretář
1. Hodnocení uplynulé sezony bych rozdělil na dvě části, podzim pro nás dopadl nad očekávání dobře, jaro vinou katastrofálního úvodu už tak dobré nebylo. Konečné deváté místo proto bylo trochu zklamáním.
2. Příchody: na hostování přicházejí Jakub Láhner z Předměřic a Jaroslav Michal z Jabkenic. Prodloužili jsme hostování Tišlera a Petra Pýchy ze Všejan. V jednání je hostování Zubatého z Luštěnic a Štěrby z Lipníka. S áčkem se připravují též dorostenci Mecera a Kovač. Odchody: Vágner na přestup do Kochánek a Pokorný na hostování do Všejan.
3. Letní přípravu mužstvo absolvovalo v domácích podmínkách. Pátek 3:3, Dětenice 6:0, Bobnice 2:0.
4. Cílem pro novou sezonu je hrát pro diváky atraktivní fotbal a umístit se v horní polovině tabulky.

TIP DENÍKU
1. Akuma Mladá Boleslav
2. FK Krnsko
3. FK Dobrovice B
4. Slavoj Kropáčova Vrutice
5. ZD Kostelní Hlavno
6. SK Klášter Hradiště n. J.
7. Karbo Benátky n. J. B
8. Sokol Struhy
9. Sokol Březno
10. Sokol Kněžmost
11. Sokol Řepov
12. Čechie Čejetice
13. SK Bezno – Sovinky
14. FK Zdětín
A KDO PODLE VÁS VYHRAJE OKRESNÍ PŘEBOR? HLASUJTE V ANKETĚ NA PRAVÉ LIŠTĚ STRÁNKY!