Do mladoboleslavské svatyně se potřetí v řadě postavil Jan Šeda. A pětatřicetiletý veterán už ve čtvrté minutě obracel oči nechápavě k nebi po akci o dvanáct let mladšího Tischlera, který nejlepším možným způsobem využil chybného autového vhazování Středočechů a pohotovou technickou střelou o tyč otevřel skóre sněhového duelu.

Parta z města automobilů se po bleskové facce snažila rychle oklepat. Dařilo se jí to, následně se hrálo převážně na polovině Pardubic. Ovšem šanci Zmrhala zlikvidoval gólman Letáček a ani hlava Šimka přesný cíl nenašla. Po půlhodině hry musel na druhé straně nadvakrát likvidovat příležitost domácích už bezchybný Šeda.

Mladá Boleslav za ofenzivně laděnými Východočechy nezaostávala, scházela jí ovšem lepší finální fáze, proto v polovině utkání ztrácela.

Jenže co se „Jarolímovcům“ nepovedlo v první polovině utkání, to zvládli chvilku po přestávce. Pomohla čtveřice střídání, na plac šli Matějovský, Řezník, Jiří Klíma i Ladra. Posledně jmenovaný v 55. minutě proměnil pokutový kop po faulu Solila, nedovolený zákrok pardubického hráče ve vápně potvrdil videorozhodčí.

V další šanci se objevil pardubický Hlavatý, míč v jasné gólovce ovšem poslal mimo tři tyče. Pardubice ale nakonec šly do vedení, šestnáct minut před koncem základní hrací doby totiž Tomáš Čelůstka zužitkoval skvělou přihrávku patou od Kostky a napálil míč za bezmocného Šedu. Bratr sparťanského zadáka Ondřeje Čelůstky zaznamenal první ligovou trefu v kariéře.

Přestože Čelůstka výrazně přiblížil svůj tým k výhře, zdaleka nešlo o finální scénář. Mladá Boleslav dokázala odpovědět! Matějovský z rohu našel Ladislava Takácse, který hlavou poslal klání do remízového výsledku. Hosté navíc mohli dokonat perfektní obrat, střelu Jiřího Klímy ovšem zákrokem zápasu vytáhl výtečný brankář Letáček. Stejný scénář se opakoval i v závěru, znovu měl navrch pardubický gólman.

Na pohled pěkné utkání nakonec dospělo k remíze 2:2, oba celky si rozdělily bod. Mladá Boleslav tak bez ohledu na další výsledky přečká 24. kolo FORTUNA:LIGY na patnáctém místě tabulky.

FK Pardubice - FK Mladá Boleslav 2:2 (1:0)
Branky: 5. Tischler, 74. T. Čelůstka (D. Kostka) – 55. Ladra (pen.), 80. Takács (Matějovský). Žluté karty: 54. Solil (PCE), 71. D. Kostka (PCE) – 90. D. Šimek (MBL). Rozhodčí: Hocek – Šimáček, Ratajová. Hráno bez diváků.

Pardubice: Letáček – Surzyn, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Solil, Hlavatý – Tischler, D. Kostka (90+1. Jeřábek), Pfeifer (83. Sláma) – Huf (71. P. Černý).

Mladá Boleslav: Šeda – Douděra (46. Řezník), D. Šimek, Takács, Preisler – Jirásek (46. Matějovský), Dancák – Malínský, Mašek (46. Ladra), Zmrhal (71. Skalák) – Michal Škoda (46. Jiří Klíma).