Minus 14,5 stupně. Takovou teplotu v úterý v časném dopoledni naměřil na Městském stadionu v Mladé Boleslavi správce areálu Jan Pechanec. S ohledem na předpověď by podobná zima svírala město také ve středu vpodvečer. Sportovně-technická komise proto sáhla k logickému kroku a zápas odložila. Podle ohlasů z obou táborů jde o rozumné rozhodnutí.

„Přestože umělé vytápění přírodního trávníku fotbalové arény máme zapnuté od začátku února, tak v současnosti je hrací plocha je ve stavu, že vzhledem k udržení její budoucí kvality a také kvůli zdraví hráčů je rozumné odložit pohárové utkání na dobu, kdy budou klimatické podmínky příznivější," uvedl manažer komunikace FK Mladá Boleslav Jiří Koros.

„Těžko říct, kolik lidí by si v takovém počasí ještě ve všední den našlo cestu na stadion, a fotbal se hraje především pro fanoušky,“ přidal další z aspektů sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Samotní hráči se o tom, jak nepříjemné je hrát v teplotách hluboko pod bodem mrazu, přesvědčili už ve víkendovém druhém jarním kole HET ligy. Boleslavskému zápasu v Liberci, kde nepříznivé počasí způsobilo asi největší problémy, hrozilo kvůli zmrzlému terénu dokonce zrušení. Ještě půl hodiny před výkopem, který byl už v 15.00, hráči nevěděli, jestli nastoupí. Během hry se pak U Nisy přehnala i sněhová vánice, která podmínky ještě zhoršila.

„Když jsem šel na hřiště, připadal jsem si jako na asfaltu. U nás na trávě bez vyhřívání to bylo lepší. A už jsem si říkal, že to bylo na hraně. Tohle bylo ještě horší,“ vykládal boleslavský kapitán Adam Jánoš, jehož tým nemohl na rozdíl od soupeře zahřát ani výsledek.

Stejně jako na úvod doma prohrál i v jednom z nejmrazivějších víkendů v historii 0:1. Špatný start do jara stál místo trenéra Uhrina. Jeho nástupce klub zatím neoznámil. I z toho důvodu nejspíš přijde odložení středečního duelu vhod. Přes MOL cup totiž vede jediná cesta, jak Středočeši mohou naplnit své ambice na účast v pohárové Evropě. V lize jsou po jihlavské senzaci v Plzni jediný bod od sestupového pásma. Z toho rovněž mrazí…