Domácí vsadili jako farma opět na některé hráče Mladé Boleslavi, v brance se tak objevil Diviš a v poli Vraštil, Skácel a Chramosta. Ani ti ale nedokázali zabránit velkému obratu hostí, které výhra těšila o to více.

„Jsou to hráči z masa a kostí, takže když se na ně hraje trošku důrazně, dá se proti nim hrát. Dnes se o tom hráči přesvědčili," liboval si trenér Kolína Ladislav Bobek, podle kterého si jeho tým za druhý poločas vítězství zasloužil. „První poločas byl herně vyrovnaný. Bohužel jsme na jeho konci dostali po standardce gól do šatny, kdy jsme nepokryli Ansumu. Ve druhé půli jsme museli trošku změnit rozestavení a víc přidat na důrazu. Nakonec se nám to podařilo otočit. Nejprve jsme po rohu vyrovnali a pak přidali další dvě branky."

Přitom ještě v poločase bylo mezi půltisícovkou příznivců Benátek řádně veselo. Vedoucím gólem do šatny, který byl historicky vůbec první v ČFL, se o dobrou náladu postaral po rohu Ansuma. Jenže hosté opláceli v 73. minutě stejnou mincí a po chvíli už vedli. To se Kučerovi odrazil odkop jednoho z domácích hráčů přímo do kroku a následovalo neomylné zakončení. Třetí hřebík do pomyslné rakve domácích zatloukl po dalším brejku a šťastném odrazu Tvrzník.

BENÁTKY N. J. – KOLÍN 1:3 (1:0)Branky: 45. Ansuma – 73. Jukl, 79. Kučera, 88. Tvrzník. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: 3:3. Diváci: 500.
Benátky: Diviš – Buryán (63. Borovička), Karásek, Vraštil, Horák – Skácel (82. Mbah), Smetana, Mich. Sedláček (75. M. Novotný), Škarecký, Chramosta – Ansuma.