Na rozdíl od uplynulých pěti ročníků se týmy rozdělí na českou a moravskou část, následovat bude nadstavba. „Změny přišly na základě přání klubů,“ říká Tomáš Bárta, výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace. Juniorskou ligu bude hrát dvacítka mužstev. Dvanáct v české skupině, osm v moravské, s tím, že na západě si to rozdá každý s každým dvakrát, na Moravě třikrát. Kromě všech účastníků HET ligy vyšlou své týmy do bojů v Juniorské lize ještě Hradec Králové, České Budějovice, Příbram a za Moravu Třinec.

Po základní části budou kluby rozděleny do nadstavbových skupin A a B a odehrají dalších devět zápasů, v nichž se rozhodne o konečném pořadí. „Ve skupině A bude hrát prvních šest klubů Čech a první čtyři kluby z Moravy. Ve skupině B pak zbývající mužstva. Kluby odehrají devět zápasů, s každým soupeřem se střetnou pouze jednou a zvýhodnění vyšším počtem domácích utkání budou kluby, které se umístily na vyšších pozicích v základní části,“ upřesnil Tomáš Bárta.

Chybět u dalšího ročníku bude její nejlepší hráč toho skončeného. Boleslavský záložník Jan Vodháněl totiž odešel do druholigové Vlašimi. Nové tváře pak naopak do boleslavského kádru dorazili z dorostu – za všechny jmenujme například střelce Vejra, křídelníka Daniela Nováka nebo stopera Klímu.

Obhájce titulu začne soutěž v pondělí na hřišti Jablonce, ve druhém kole jede opět po „desítce“ na sever, když hraje v Liberci. Doma se pak boleslavští mladíci představí poprvé ve třetím kole, kdy přivítají pražskou Slavii.

S přípravou na novou sezonu začala mladoboleslavská juniorka 3. července a odehrála čtyři přípravných zápasů:

Mladá Boleslav U21 – Hradec Králové U21 4:2 (5. Vejr , 27. Daniel Novák, 63. Komárek, 67. Kateřiňák - 77. Střelec, 84. Jošt)
Mladá Boleslav U21 - Jablonec U21 5:0 (20., 54. a 65. Klobása, 52. Ladra, 70. Klíma)
Čechie Vykáň - Mladá Boleslav U21 1:5 (34. Moravec - 22. a 57. Vukadinovič, 14. a 25. Vejr, 23. Novák)
Mladá Boleslav U21 - Arsenal Česká Lípa 4:1 (5. Novák, 34. Vukadinovič, 80. Košek, 83. Zabilanský - ?).