ČFL – 9. kolo

Králův Dvůr – Benátky 2:0 (0:0)

Fotbalisté Benátek další body o víkendu nepřidali – prohráli na hřišti Králova Dvora.
Očekával se spíše boj, úporná obrana hostů fungovala. Domácí jí mohli poprvé překonat ve 13. minutě, ale střela šla vysoko nad. Benátky se připomněly v závěru poločasu, když Mbah vyslal pěknou kroucenou střelu, která mířila jen těsně nad břevno. Nutno podotknout, že brankář Krček jí ale kontroloval.
Gólově udeřilo až po poločase, kdy se v 67. minutě trefil Pavel Pilík. „Byl to centr z pravé strany, při němž přišel souboj na první tyči, balón propadl na zadní tyč a já se odpoutal o bránícího hráče, takže jsem to umístil na zadní tyč," popsal gól jeho střelec.
Benátky to ale přes inkasovaný gól nezabalily. „Byl to vyrovnaný zápas, hosté měli dvě velké šance, již v první půli jednu a v druhé půli taky," řekl Pavel Pilík, kterého potěšil druhý gól v podání Junka: „Při druhém gólu v 91. minutě jsem dostal balón na půlce a pasem na čtyřicet metrů jsem ho přenesl na Junka, ten si ho zpracoval a vystřelil na přední tyč."

Branky: 68. Pilík, 90.+1 Junek. Rozhodčí: Matějček. ŽK: Procházka, Junek – 0. Diváci: 200.
Králův Dvůr: Krček – Petr, Šilhavý, Holý, Šindelář, Procházka (80. Hlinka), Soldát, Sabou, P. Pilík, Volešák (90. Eliáš), Balšánek (70. Junek).
Benátky: Michňa – Buryán (78. Mar. Sedláček), Borovička, Kubista, Smetana (82. Ansuma), Mich. Sedláček, Škarecký, Mendy, Sudek, Skácel (63. Synek), Mbah (74. Klain).

Jirny – Dobrovice 2:1 (0:0)

Z Jiren se dlouhodobě body nevozí. Nepodařilo se to ani fotbalistům Dobrovice. „Zápas jsme si prohráli sami, protože jsme zahodili asi sedm gólovek. To byl hlavní rozdíl proti zápasu se Žižkovem, kde jsme ze dvou šancí dali dva góly," nehledal výmluvy hostující kouč Petr Hejno. Přesto dodal: „Domácí měli také hodně šancí, hlavně ze standardek. Ale jak jsem řekl, my jsme měli dát góly. Dali jsme jenom jeden a to nestačilo."

Branky: 53. Vondráček, 70. Dvořák – 50. vlastní. Rozhodčí: Němec. ŽK: Víšek, Kejha – Váňa, Volf. Diváci: 240.
Jirny: Víšek – Šimek, Pávek, Čepelák, Kejha – Škorvánek (70. Nečas), Melechovský (63. Pokorný), Dubský, Stöckner (80. Havierník) – Vondráček.
Dobrovice: Dědek – Novák, Váňa, Hruška, Vajgl – Krystan, Osvald, Boček (64. Rudolf), Kotyza, Březina (79. Bernát) – Volf (74. Sodoma).