V závěrečném utkání základní skupiny C Poháru UEFA hraji fotbalisté FK Mladá Boleslav o všechno. Jen vítězství jim zaručí postup do dalšího kola poháru.
Utkání čtvrtého kola skupiny C Poháru UEFA ACF Fiorentina – FK Mladá Boleslav se hraje dnes od 20.45 hodin v italské Florencii na Stadio Artemio Franchi pro 47 282 sedících diváků.

Průměrná návštěvnost ligových utkání přesahuje polovinu kapacity. ACF Fiorentina je v silné konkurenci nejvyšší italské soutěže Serie A na páté příčce, kterou uhájila čerstvou nedělní remízou na hřišti Sampdorie Janov.

Právě v den posledního letošního utkání, které bude rozhodující bitvou o postup do jarní fáze Poháru UEFA, oslaví kapitán boleslavského týmu Marek Matějovský šestadvacáté narozeniny. Nikoliv však na trávníku v boleslavském dresu, ale na tribuně mezi diváky po boku své manželky Simony. Z kapitána mužstva udělal trest za žlutá napomenutí bezmocně přihlížejícího diváka. „Chci být s týmem,“ vysvětlil svoji účast ve fotbalové výpravě Matějovský.
ACF Fiorentina má na soupisce tři české fotbalisty. Nejzkušenějším je devětadvacetiletý český reprezentační obránce Tomáš Ujfaluši, jehož Fiorentina v roce 2004 koupila za více než 200 milionů korun z německého Hamburger SV, kam přestoupil v roce 2000 ze Sigmy Olomouc.

Na soupisce jsou také osmnáctiletý obránce Mazuch, který přišel z Brna, a osmnáctiletý středopolař Jan Hable, jenž přestoupil z Hradce Králové.
Sedmadvacetiletý brankář Sebastien Frey si v týdnu před janovským mistrovským utkáním na tréninku poranil koleno tak vážně, že musel na operaci s meniskem a je dlouhodobě vyřazený ze hry.

Vedení Fiorentiny se okamžitě začalo zajímat o Federica Agliardiho ze sicilského Palerma a Oscara Ustariho ze španělského Getafe, kteří by však mohli za Freye naskočit pouze v lize. V evropském poháru proti Mladé Boleslavi musí do branky dosavadní klubová dvojka, devětadvacetiletý Cristiano Lupatelli.
„Naděje je vždycky nějaká a může se stát podobný zázrak, jako v Palermu,“ prohlásil před utkáním ve Florencii obránce Petr Voříšek.