Je to tady! Při pohledu z okna je nad slunce jasné, že jaro už je tady. A zítra se naplno rozjede i jaro fotbalové ve zbylých soutěžích výkonnostní kopané.

Krajský přebor a I. A třída hrají už dva týdny, o víkendu se přidá nejnižší krajská soutěž, I. B třída, a také všechny čtyři skupiny okresních soutěží dospělých.

OKRESNÍ PŘEBOR

Těžko říci, jak jsou na tom v týmu Slavoje Houslice, ze zprofanovaného stejnojmenného seriálu a nyní i celovečerního filmu, který má o víkendu svou premiéru, ale týmy Mladoboleslavska hlásí připravený stav.

Po podzimu má okresní přebor Mladoboleslavska jasného vládce. Rezerva Dobrovice ve třinácti kolech ani jednou neprohrála, pouze dvakrát ztrácela body za remízy. S jedenáctibodovým náskokem, tak je o postupujícím do I. B třídy prakticky rozhodnuto.

„Cíle do jarní sezony jsou jasné, hrát atraktivní fotbal, přilákat co nejvíce diváků na stadion, a udržet si stávají popřípadě dostatečný náskok před soupeři na pohlídání postupu do I. B třídy,“ hlásí kouč Libor Novák, jenž má novou posilu v podobě asistenta Pavla Klaina.

V týmu jsou pak nováčky brankář Skalák z Benátek, Antonín Beran ze Strašnova, Michal Valenta z Akumy a Jan Fanta z Řepova. Opačným směrem pak putovali Mráček se Jiráskem na Strašnov a Andres do Akumy.

„Sedmdesát procent zimní přípravy jsme odtrénovaly v Benátkách na umělce,  kde jsme našli perfektní podmínky pro tréninkovou jednotku včetně regenerace,“ řekl také Novák. Po sedmi přípravných zápasech rozdrtilo béčko Picavy v generálce Všejany vysoko 13:0.

III. TŘÍDA

Také lídři obou skupin třetí třídy hlásí jednoznačný cíl, a to postup do okresního přeboru. O kousek blíže k němu mají v Hradišti, kde béčko vede skupinu A se šestibodovým náskokem před rezervou Bousova.  Ve dvou přípravných zápasech se Hradišti dařilo, když přehrálo rezervu Dobrovice 4:3 a Mírovou 8:1. Žádné nové tváře v kádru rezervy nehledejme. Dlouhodobě zraněný je Jakub Čečelský, Lakatoš odešel do Pěčic a Pekař do Kněžmosta.

Lídr druhé skupiny z Horek má na Předměřice čtyřbodový náskok. Hned první jarní kolo, ale slibuje pořádnou řež, neboť oba na sebe narazí hned o tomto víkendu. Hraje se v sobotu v Horkách od 15 hodin. V dresu domácích se představí také dvě posily – bratři Bláhovi – starší Jiří přišel z Benátek, mladší Pavel pak z boleslavského Sportingu.

IV. TŘÍDA

Nejvyrovnanější situace je na čele pralesní ligy. Zde vedou Rejšice B, následovány juniorkou Doubravy se stejným počtem bodů. Další týmy následují s nevelkými bodovými ztrátami.

Během zimní přestávky opustil soutěž tým Roma Benátky, který neuhradil pokuty udělené svazem za okolnosti utkání s Obruby a ze soutěže byl vyloučen. Všechny jeho zápasy tak byly anulovány.

JAROSLAV BÍLEK, PETR FENCL