A po sobotě už víme, kdo to bude. Začněme ale v horních patrech nejvyšší okresní soutěže. Titul přeborníka okresu a novým účastníkem I. B třídy se stalo béčko Mnichovohradišťského SK. To se v případě výhry v Kropáčově Vrutici vůbec nemuselo ohlížet na výsledek Chotětova. A ohlížet se nakonec skutečně nemuselo. Po výhře 3:1 mohli Hradišťané na dlouhé cestě z jihozápadního cípu okresu slavit mistrovský titul.

Pořádné drama se ale odehrálo na opačném pólu tabulky. Sestup měla už dopředu jistý Čistá, na zbylá dvě místa byli hned tři adepti – Bezno, Akuma a Čejetice. Poslední dva zmiňovaní měli dokonce na programu vzájemný souboj na Sahaře. Účastníky boje o záchranu také enormně zajímalo utkání Bělé s béčkem Kosmonos. Bělá již sice nemohla za žádných okolností sestoupit, její účast v minitabulce při rovnosti bodů však měla výrazně promluvit do sestupové matematiky.

Výkop všech zápasů byl v 17 hodin a bylo to pořádné drama

  • 17. minuta: Jako první padl gól na Sahaře a postaral se o něj domácí Strnad. Akuma vedla 1:0 a v tu chvíli to vypadalo opravdu zle s Čejeticemi. Ty by za těchto stavů sestupovaly společně s Beznem.
  • 27. minuta: Za Čejetice vyrovnal na 1:1 Pavel Bartoš, v tu chvíli stále sestupovaly Čejetice a Bezno.
  • 32. minuta: Kosmonosy B poslal do vedení v Bělé Adam Sítař. Pro sestupové počty to zatím neznamenalo žádnou výraznou změnu.
  • 42. minuta: Bezno poslal z penalty do vedení Patrik Cimrman, ale vzhledem k ostatním výsledkům by mu to k záchraně nestačilo.
  • 56. minuta: Čejetice otáčí zápas na Sahaře. Bohuslav Jaroš je posílá do vedení po úniku po levém křídle. Tuto chvíli by sestupovala Akuma a Bezno.
  • 64. minuta: Bezno zvyšuje na 2:0, ale stále musí spoléhat na další výsledky. Potřebuju výhru Čejetic a zároveň neprohru Bělé.
  • 90. minuta: Jako první končí utkání v Bezně, to vyhrálo 2:0 a musí čekat na zprávy ze Sahary a z Bělé. Na Sahaře padá ještě jedna branka. V nervózním závěru a po drtivém tlaku domácích, kteří na samotném konci sahají po vyrovnání, které by jim přineslo jistou záchranu, se na polovině soupeře objevuje i brankář Hanzlík. A právě jeho výlet trestá gólem z poloviny hřiště opět Jaroš. Čejetice vítězí 3:1 a čekají na zprávu z Bělé, jejíž účast v minitabulce při rovnosti 28 bodů potřebují k záchraně.

Jenže z Bělé přichází nepříjemná zpráva. Domácí totiž vyrovnali v nastaveném čase Řehořkem, čímž se odpoutávají na 29 bodů a o dvou sestupujících rozhodne minitabulka tří týmů, která je následující: Bezno – 7 bodů, Čejetice 6 bodů, Akuma 4 body. Na Sahaře je tak k vidění všeobecný smutek, telefonát do Bezna pak odšpuntovává záchranářské oslavy.

III. TŘÍDA

Poslední tajenka byla k rozluštění ve III. třídě – a sice: kdo sestoupí z B skupiny. V ohrožení byly ještě čtyři celky. Pěčice B a Nemyslovice dokázaly vyhrát, což jim bez ohledu na další výsledky zaručilo záchranu. O Černého Petra tak na dálku hrály dva poslední celky - Struhy se Skalskem. Struhy doma podlehly mistrovskému Zdětínu 1:3, Skalsko pak doma padlo s Krnskem 0:3. Oba tak skončily s počtem dvaceti bodů na chvostu. Vzájemné zápasy? 0:0 na Skalsku a 4:4 ve Struhách. Pokud by hrály roli i vstřelené branky na hřišti soupeře, mohlo by slavit Skalsko. Ovšem s nimi rozpis mistrovských soutěží nepočítá. A tak rozhodoval celkový rozdíl skóre. A v něm jsou nakonec o dvě branky horší hráči Skalska, kteří jsou tak sestupujícím do pralesní ligy.

IV. TŘÍDA

Tady se hrálo pro změnu o postup. A to dokonce v přímém souboji, v němž Jabkenice doma potřebovaly porazit Mukařov, kterému naopak stačil ze zápasu bod. A hosté si nakonec odvezli všechny tři po výhře 3:0. Jabkenice pak navíc spadly až na třetí místo, když se na stříbrnou, zatím nepostupovou, pozici dostaly Obruby. Ta se může změnit v postupovou v případě „bakovského zázraku.“ V něj budou doufat v neděli i v Čejeticích…

OP: postup MSK B, sestup Čistá, Akuma a Čejetice, které ještě může zachránit "bakovský zázrak
III. A: postup Řepov, sestup Katusice
III. B: postup: Zdětín, sestup Skalsko
IV. postup: Mukařov. Obruby čekají na "bakovský zázrak"