Čerstvou posilou, kterou boleslavský kouč Ladislav Minář nasadil už do zápasu s Příbramí, je záložník David Štípek z mistrovské Plzně.

Štípek opustil kádr kvůli velké konkurenci ve středu pole, na pravý kraj zálohy totiž Viktoria angažovala navrátilce Milana Petrželu. „David je fotbalista s velkou perspektivou, od kterého si Viktoria hodně slibuje. V tuto chvíli, v realitě velké konkurence v ofenzivních řadách Plzně, by však pravděpodobně neměl odpovídající herní vytížení," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Adolf Šádek.

„Při volbě týmu pro jeho hostování jsme přihlédli jednak ke kvalitě a hernímu projevu Boleslavi, jednak i k přání samotného hráče," prohlásil Šádek na adresu jednadvacetiletého záložníka, který zatím odehrál deset ligových zápasů.

O šest let starší Martin Fillo, který byl v minulosti také v Boleslavi na hostování z Plzně, zkusí štěstí v týmu, který až ve finále play off přišel o možnou účast v druhé anglické lize. „Zapojí se do tréninků Brentfordu na jejich soustředění v Rakousku, o formě jeho případného působení v Anglii se bude jednat v následujících dnech. O Martina velmi stojí trenér anglického celku, který měl možnost jej vést během společného působení v norském Stavangeru," řekl Šádek.