Nováček fotbalové divize válí i po zimní přestávce. Vítězstvím 2:1 nad Turnovem si Benátky upevnily druhé místo a snížily manko na Dobrovici na pouhých pět bodů.

„Byl to spíše boj, obzvlášť první poločas – typické první jarní kolo. Něco podobného odehrála včera Dobrovice v Živanicích," řekl očitý svědek utkání hlavního rivala. Však také Benátky byly v neděli odpoledne pod dohledem konkurence.

„Byli jsme od hostujících hráčů daleko, v některých fázích měl Turnov více ze hry. Hrozil hlavně rychlý Bernát z levé strany. Přestože jsem na něj upozorňoval, hráči zaspali vstup do druhé půle, Bernát to zase potáhne a přihraje před bránu na gól," zlobil se Vladimír Sedláček. „Štěstí se k nám zase přiklonilo při Papouškově břevnu za stavu 1:1."

Benátky posílili mladoboleslavští Radek Dosoudil a David Brunclík (oba na podzim hostovali v Dynamu, holohlavý stoper v Tbilisi a technický záložník v Českých Budějovicích) a také Jan Štohanzl, který se vrátil z Indie a proti Turnovu přihrál na vítězný gól Korcovi. Jaké jsou další plány Benátek na využití prvoligových posil? „Dosoudil a Brunclík zůstávají u nás celé jaro, jiné angažmá nemají. Pro nás jsou náhradou za Flachbarta a Sivriče," zmínil trenér opory, které ze soupisky naopak v zimě zmizely. „Jiné posily budeme využívat spíše výjimečně, nechci bourat svoje mužstvo. Například Honza Štohanzl se sám ozval, že se po dlouhé pauze potřebuje dostat do herního vytížení," vysvětlil Vladimír Sedláček.

Jeho svěřenci teď mohou bez obav vyzvat k boji sousední Dobrovici, největšího favorita soutěže. „Do Dobrovice se těším, strávil jsem tam čtyři krásné roky jako hráč. Věřím, že přijde hodně lidí. Odevzdáme dobrou práci a jak to dopadne? Je to sport, uvidíte v sobotu," prohlásil Vladimír Sedláček.

KAREL JEDLIČKA