Před Mladou Boleslaví působil Langer dlouho v Liberci a byl i kapitánem tamního týmu, který v roce 2002 získal mistrovský titul. Nastoupil také ve slavném dvojzápase proti italskému AC Milán v předkole Ligy mistrů.

Italskému gigantovi, za nějž v té době váleli třeba Filippo Inzaghi, Andrej Ševčenko, Rui Costa nebo brazilský mistr světa Rivaldo, dal dokonce v domácí odvetě při výhře 2:1 gól. Takový výsledek na postup dál nestačil, Milán vyhrál doma 1:0 a postoupil díky brance na hřišti soupeře. Gól proti velkoklubu Langera přesto proslavil. „Od té doby si mě všichni pamatují jako hráče, který dal gól AC Milán,“ přiznal před časem v rozhovoru pro Deník momentálně čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Na podzim roku 2004 ale o místo v liberecké sestavě přišel, a tak se v lednovém přestupním období dohodl na přestupu k nováčkovi z Boleslavi. Ta ho přivedla jako velkou posilu, zkušený defenzivní záložník nicméně ve městě aut dlouho nezůstal.

Pomohl sice Boleslavi udržet prvoligovou příslušnost, ale po pouhých devíti startech v jarní části ligy své působení ukončil a odešel na Kypr. Jednu sezonu hrál za Panionios, potom už pokračoval v nižších soutěžích a postupně přešel k trenéřině.

Jako hrající kouč začínal v rakouském Amaliendorfu a naposledy vedl dorost v Příbrami. U tamní mládeže působil přes dva roky, na podzim roku 2018 jej k Litavce přivedl tehdejší trenér prvního týmu a sportovní ředitel Josef Csaplár. David Langer začal trénovat žáky a potom se posunul k dorosteneckému týmu do 18 let.

Nyní se ale rozhodl přijmout novou výzvu. „Davida Langera kontaktovalo vedení Znojma a byla mu nabídnuta funkce hlavního trenéra A mužstva, kterou se rozhodl přijmout. Vedení klubu mu vyhovělo a uvolnilo ho,“ sdělil tiskový mluvčí a marketingový manažer středočeského klubu Tomáš Větrovský. „1. FK Příbram děkuje Davidu Langerovi za odvedené služby,“ dodal.

Rodák z Dolní Moravice chce v novém působišti využít svých získaných zkušenosti s výchovou mládeže a hlavně pracovat s odchovanci. Plánuje mimo jiné zintenzivnit spolupráci mezi znojemskou kategorií U18, U19 a prvním mužstvem.

„Musíme vypracovat koncepci, aby Znojmo stavělo hlavně na hráčích z vlastních řad. Takoví fotbalisté si angažmá více váží. Ze svého působení v Česku i v Rakousku vím, že odchovanci přitahují diváky a všichni jsou pak spokojení,“ vyřkl David Langer, jehož asistentem bude Ondřej Douda, který se bude mimo trenérskou činnost věnovat také videoanalýzám a datovým analýzám