Jedni půjdou splnit povinnost, druzí mohou pouze překvapit. Dva fotbalové týmy ze Středočeského kraje čeká ve středu osmifinále domácího poháru. Mladá Boleslav se představí v Domažlicích, Vlašim přivítá Zlín.

Prvoligové obsazení obou zápasů na sebe o víkendu narazilo ve vzájemném utkání HET ligy. Po výhře 5:1 jde do poháru podstatně lépe naladěná Mladá Boleslav. Také ona se ale musí mít na pozoru. Domažlice jsou sice jako jediný zástupce ČFL papírově nejslabším soupeřem, jenže kolikrát už podobné zápasy skončily fiaskem favorita… 

S týmem z nižší soutěže ostatně Boleslav vypadla z MOL cupu už v minulém ročníku. V semifinále skončila na štítě druholigové Opavy.

„Nyní se musíme soustředit na středeční pohár s Domažlicemi,“ vyzýval trenér Boleslavi Dušan Uhrin mladší bezprostředně po nejvyšší výhře v sezoně.

Průběžně stříbrný celek třetí ligy bude na osmifinále přelaďovat z úspěšného výjezdu na hřiště jiného celku z Mladoboleslavska, v Benátkách vyhrál 3:2. Návštěva Matějovského a spol. bude pro Chodsko namlsané vyřazením Dukly dalším velkým svátkem. „Boleslav je známá. V lize je dlouho a před dvěma lety pohár i vyhrála. Pro nás je takový zápas zadostiučiněním. Těšíme se na to a budeme bojovat,“ hlásí trenér Jiskry Pavel Vaigl. „Nedáme jim nic zadarmo a budou to mít těžké,“ vzkázal Marek Bauer, jedna z opor Domažlic.

Podobně ve Vlašimi se těší na obhájce pohárové trofeje ze Zlína. „Pro Vlašim je to zajímavý soupeř a uděláme všechno proto, abychom postoupili,“ říká bojovně vlašimský kouč Petr Havlíček. Aktuálně devátý tým Fortuna národní ligy (se) o pohárové zranitelnosti soupeřů z nejvyšší soutěže přesvědčil o kolo dříve na Bohemce.

Účastník základní skupiny Evropské ligy bude mít pod Blaníkem co napravovat. Daniel Holzer po domácím nezdaru s Boleslaví očekával, že v poháru dostane šanci o něco pozměněná sestava. „Hrajeme venku, takže to bude o něco náročnější, ale kádr máme široký.“

V Domažlicích začíná středeční zápas v 14.30, ve Vlašimi o půl hodiny později.