Po bezgólovém poločase dal vedoucí gól Boleslavi Chramosta, ale střídající Černý vyrovnal. V závěru utkání po Janíčkově faulu na Dvořáka nedal hradecký kanonýr Černý penaltu, kterou mu Miller chytil. Proto zápas skončil remízou, která je pro Boleslav další nepříjemnou ztrátou na domácím hřišti.

První poločas skončil bez gólů, i když šance k jejich vstřelení měli hráči obou týmů. V 7. minutě po Kalinově trestňáku a Rolkově hlavičce bomba Kúdely vynesla Boleslavi jen roh. Po jeho rozehrání vyrazil Hradec do útoku, ale Janoušek v šanci minul Millerovu branku. O minutu později v závaru před Lindrem dvakrát promarnil dobrou pozici Chramosta. V 10. minutě Ščuk parádně poslal do brejku Procházku, ale ten v plném běhu nastřelil Lindrovy nohy a ze stoprocentní gólové šance byl jenom roh.

Ve 20. minutě po spolupráci se Zahustelem sice Chramosta dal gól, ale sudí ho neuznali kvůli střelcově ofsajdu. O čtyři minuty později pálil z otočky Ščuk nad branku. Ve 31. minutě Kalinův trestňák hlavičkoval Ščuk z gólové pozice uvnitř vápna do brankářových rukavic.

Ve 33. minutě měl obrovskou šanci Hradec. Klapkovu ránu Miller neudržel, ale dorážku Dvořáka v obětavém pádu kryl. V závěru poločasu hradecké akce končily většinou u stoperské dvojice Rolka s Janíčkem. Výjimkou byl protiútoku po Bulutově chybné přihrávce, naštěstí Rezkův pokus neměl razanci a Miller míč chytil.

Druhý poločas začala Boleslav dobře. Ve 49. minutě nadýchaný centr Procházky od pravé postranní čáry na malém vápně usměrnil Chramosta hlavou úspěšně k pravé tyči – 1:0.

Za deset minut mohlo být ještě lépe. Řezníčkův centr proletěl brankovištěm a Zahustelovi se ho nepodařilo sklepnout do branky. Vzápětí Chramostova technická střela jen o centimetry minula levý horní růžek Lindrovy branky. Boleslavští pokračovali v náporu. Řezníček centroval a Kúdela na malém vápně míč minul. Další Řezníčkův centr zakončoval Chramosta, ale sražená střela přinesla Boleslavi jenom roh.

Když se Boleslavským nezdařilo zvýšit vedení, přišel trest. Ščuk žlutě fauloval unikajícího protivníka a následný trestný kop v 65. minutě Miller pěstmi vyrazil na hranici pokutového území naneštěstí přesně k nohám Černého. Ten zamířil do odkryté poloviny branky k levé tyči, kde se Procházka marně snažil zaskočit za brankáře – 1:1.

A rázem byli na koni Hradečtí. V 71. minutě jenom zázrakem Štěpánův průnik po pravé straně neskončil druhým hradeckým gólem, tečovaná střela přeletěla boleslavskou branku.

V závěru si Boleslav vynutila velký tlak a v 78. minutě byla hodně blízko vítěznému gólu. V jedné minutě měla výhodu dvou rohových kopů a po tom druhém Kúdelova dělovka k pravé tyči sestřelila bránícího Dvořáka tak bolestně, že rozhodčí musel přerušit hru kvůli jeho ošetření.

Pět minut před koncem měl naopak Hradec tři body na dosah. Boleslavský stoper Janíček uvnitř vápna stáhnul dravého Klapku. Sudí Paták nešťastného Janíčka vyloučil a proti Boleslavi nařídil penaltu. Postavil se k ní střelec vyrovnávacího gólu Černý. Zamířil k levé tyči, ale Miller tam byl včas a ránu vyrazil mimo a vzápětí i míč zalehl.

Boleslavští povzbuzení Millerovým zákrokem se vydali pro tři body. Ale v závěru zápasu včetně tří nastavených minut trpěly jejich ofenzivní akce nepřesností a malým důrazem, tedy prvky, jež je provázely po celý zápas. Ten tak skončil bodovou dělbou. Boleslav ani ve třetím duelu o prvoligové body Hradec nezdolala.

FK Mladá Boleslav – FC Hradec Králové 1:1 (0:0)

Branky: 49. Chramosta – 64. Černý. Rozhodčí: Paták. ŽK: Zahustel, Procházka, Ščuk – Malinský, Chleboun. ČK: Janíček. Diváci: 3158.

FK Mladá Boleslav: Miller – Procházka, Janíček, Rolko, Kalina – Kúdela (80. Wojnar), Ščuk, Opiela – Zahustel (74. Štohanzl), Chramosta, Bulut (46. Řezníček).

FC Hradec Králové: Lindr – Zelený, Fukal, Chleboun, Poděbradský – Rezek (60. Černý), Janoušek, Fischer, Klapka – Dvořák (89. Jandík), Malinský (54. Štěpán).