Právě patnáctičlenný panel rozhodčích odpovídal v další anketní otázce – kdo je nejemotivnějším trenérem v okresních soutěžích. A nakonec vyhrál ten, který je aktuálně bez angažmá. Bývalý kouč Čisté a naposledy Luštěnic Jindřich Holický. „Momentálně čekám na nějakou nabídku. Něco v jednání bylo, ale to jsem neakceptoval,“ říká Holický.

„Během zápasů asi jsem trochu rapl, ale jen proto, že nemám rád křivdu a vždycky chci vyhrát,“ komentuje své vítězství v anketě držitel tří hlasů Jindřich Holický. A pokračuje: „Vždycky se snažím, aby tým věděl, že cítím s hráči a stojím za nimi, ale ne vždy to zvládám. Během zápasu jsem prostě v transu, pak pomalu vychladnu.“

Holického přesto, že už více jak sezonu v okresních soutěžích nepůsobí, do ankety uvedli tři arbitři. Jeden z nich dokonce připsal: „Tak tady naprosto bez diskuzí! Jindra Holický, který šel z okresu do vyšší soutěže. Nicméně to je největší démon technických zón zdejších hřišť. Dlužno dodat, že Jindra je výbornej trenér a týmy pod jeho taktovkou se mi vždycky líbily!“

V závěsu za ním se z dvěma obdrženými hlasy umístili Josef Zalabák z Kostelního Hlavna a čejetický Petr Ulman. Po jednom hlasu dostalo dalších devět lodivodů.

Ne vždy se ale podaří udržet emoce na lavičce v únosné míře. To pak rozhodčí musí sáhnout k vykázání trenéra nebo jiného člena realizačního týmu. A toho pak musí řešit svazová disciplinární komise. Tresty za vykázaní lavičky se pohybují ve výši zákazu výkonu funkcí na několik týdnů, automaticky doprovázené pokutou.

Nejvyšší trest si v tomto ohledu během podzimní půlsezóny odnesl asistent trenéra Kláštera Vladimír Taclík mladší. Ten během zápasu v Bousově protestoval proti výrokům rozhodčího tak vehementně, že po vykázání odmítal opustit technickou zónu a odešel až za asistence hlavního pořadatele. Okresní disciplinárka mu následně vyměřila zákaz výkonu všech funkcí na šest zápasů a pětitisícový flastr.

Kdo je nejemotivnějším trenérem okresu?
Výsledky anketní otázky položené patnáctičlennému panelu nominovaných rozhodčích:

3 hlasy Jindřich Holický (bez angažmá)
2 hlasy Petr Ulman (Čejetice)
Josef Zalabák (Kostelní Hlavno)
1 hlas Karel Šlosr (Kropáčova Vrutice)
Věroslav Šámal (Mukařov)
Daniel Jireš (Kosmonosy B)
Pavel Klain (Řepov)
Vladimír Rys (Rejšice B)
Tomáš Rys (Rejšice B)
Miloslav Kobrle (Kněžmost)
Břetislav Holub (Kropáčova Vrutice)
Ladislav Hájek (Kosořice)