Fotbalový okresní přebor zažil o víkendu jeden ze šlágrů tohoto jara. V přímém souboji o čelo tabulky vyzval druhý Chotětov vedoucí rezervu Mnichovohradišťského SK. Zápas ale vítěze neměl. Dlouho to vypadalo, že nebudou k vidění ani žádné góly. Vše však vygradovalo v samotném závěru zápasu. Domácí šli totiž do vedení v 89. minutě, když nařízený pokutový kop za ruku obránce proměnil Pavel Beneš. Hosté však ještě stihli zareagovat. Až ve třetí minutě nastavení totiž konečnou remízu 1:1 vystřelil střídající František Mačák, jemuž střela sice nesedla podle představ, ale i tak skončila v domácí síti.

Remíza dvou prvních celků se hodila do krámu třetímu v řadě, kterým je rezerva Rejšic. Ta hrála na hřišti čtvrtého týmu tabulky v Doubravě. Domácí sužovaní zdravotními problémy nastoupili v hodně kombinované sestavě, čehož dokázali hosté náležitě využít. Ve vyrovnaném zápase nakonec byly Rejšice střelecky úspěšnějším týmem a odvezly si důležité tři body za výhru 2:0, díky nimž se vrátily do boje o přeborníka okresu. Z něj naopak už asi definitivně vypadl podzimní půlmistr, který se navíc propadl na páté místo tabulky.

Před něj se totiž dostal Kněžmost, jenž hrál doma v poločase bez branek s béčkem Kosmonos. Po přestávce ale domácí přidali a odměnou jim byly dvě vstřelené branky a tři body po vítězství 2:0.

Jižanské derby v Kropáčově Vrutici nakonec vyhráli hosté z Kostelního Hlavna. K vidění bylo před parádní návštěvou utkání velmi dobré úrovně a tři góly. Všechny už v prvním poločase, po kterém Hlavno vedlo 2:1. Domácí Vrutice se sice po přestávce snažila aktivní hrou o vyrovnání, ale zkušený tým hostů dovedl takticky zápas ke zdárnému konci.

Bojovalo se ale také ve spodní polovině tabulky. Klíčové utkání zvládla doma Akuma, která bez svého kapitána Skramužského přehrála výsledkem 3:2 Bezno. Domácí si v nervózním a nepříliš pohledném utkání udržovali od konce prvního poločasu náskok. V závěru se ale ještě po snížení Šišpely museli obávat o výhru až do samotného závěru zápasu.

Na jaře skvěle hrající Bělá nedala doma šanci Čejeticím. Už v prvním poločase domácí vedli 3:1, stejným výsledkem skončil i poločas druhý, a tak se nakonec zrodila domácí jasná výhra 6:2, kterou navíc odnesl vykázáním z lavičky trenér Čejetic Petr Ulman. Po hrubých urážkách rozhodčích slovy: „Běžte už do pr*** vy ču***," bude nejspíš na lavičce chybět delší dobu…

V jediném nedělním zápase 22. kola pak nedaly Kosořice na domácím pažitu žádnou šanci Čisteckým. Výsledek 5:0 pro domácí hovoří jasně o průběhu zápasu. Domácí rozhodli o jeho osudu už v prvním poločase, který vyhráli jasně poměrem 4:0. Hosté pak dohrávali od 56. minuty pouze v desíti, když po červené kartě za kopnutí do protihráče Lukáš Macko ještě vyhrožoval rozhodčímu. K němu se přidal i vystřídaný Jan Binder a také jeho čeká disciplinárka.

Okresní přebor – 22. kolo

Akuma – Bezno 3:2 (49. a 63. Strnad, 43. Valenta – 52. Cimrman, 87. Šišpela), Kropáčova Vrutice – Kostelní Hlavno 1:2 (39. Losík – 15. Zvoníček, 18. Malák), Bělá – Čejetice 6:2 (48. a 82. Smékal, 4. Hodovanec, 10. Špringl, 20. Pitloun, 76. Kalina – 24. Polanka, 52. Kůtek), Doubrava – Rejšice B 0:2 (37. Jon, 55. M. Rys), Kněžmost – Kosmonosy 2:0 (49. Kastner, 68. M. Moc), Chotětov – MSK B 1:1 (89. Beneš – 90. Mačák), Kosořice – Čistá 5:0 (5. a 20. Batala, 27. Grus, 32. Malík, 68. Machač).