Fotbalový okresní přebor zažil o víkendu jeden ze šlágrů tohoto jara. V přímém souboji o čelo tabulky vyzval druhý Chotětov vedoucí rezervu Mnichovohradišťského SK. Zápas ale vítěze neměl. Dlouho to vypadalo, že nebudou k vidění ani žádné góly. Vše však vygradovalo v samotném závěru zápasu. Domácí šli totiž do vedení v 89. minutě, když nařízený pokutový kop za ruku obránce proměnil Pavel Beneš. Hosté však ještě stihli zareagovat. Až ve třetí minutě nastavení totiž konečnou remízu 1:1 vystřelil střídající František Mačák, jemuž střela sice nesedla podle představ, ale i tak skončila v domácí síti.

Hokejista Radim Šimek.
Z Tygra Žralokem. Šimek míří do Kalifornie za Hertlem

Remíza dvou prvních celků se hodila do krámu třetímu v řadě, kterým je rezerva Rejšic. Ta hrála na hřišti čtvrtého týmu tabulky v Doubravě. Domácí sužovaní zdravotními problémy nastoupili v hodně kombinované sestavě, čehož dokázali hosté náležitě využít. Ve vyrovnaném zápase nakonec byly Rejšice střelecky úspěšnějším týmem a odvezly si důležité tři body za výhru 2:0, díky nimž se vrátily do boje o přeborníka okresu. Z něj naopak už asi definitivně vypadl podzimní půlmistr, který se navíc propadl na páté místo tabulky.

Před něj se totiž dostal Kněžmost, jenž hrál doma v poločase bez branek s béčkem Kosmonos. Po přestávce ale domácí přidali a odměnou jim byly dvě vstřelené branky a tři body po vítězství 2:0.

Jižanské derby v Kropáčově Vrutici nakonec vyhráli hosté z Kostelního Hlavna. K vidění bylo před parádní návštěvou utkání velmi dobré úrovně a tři góly. Všechny už v prvním poločase, po kterém Hlavno vedlo 2:1. Domácí Vrutice se sice po přestávce snažila aktivní hrou o vyrovnání, ale zkušený tým hostů dovedl takticky zápas ke zdárnému konci.

Ilustrační snímek.
Známe návrh nového parkovacího systému!

Bojovalo se ale také ve spodní polovině tabulky. Klíčové utkání zvládla doma Akuma, která bez svého kapitána Skramužského přehrála výsledkem 3:2 Bezno. Domácí si v nervózním a nepříliš pohledném utkání udržovali od konce prvního poločasu náskok. V závěru se ale ještě po snížení Šišpely museli obávat o výhru až do samotného závěru zápasu.

Na jaře skvěle hrající Bělá nedala doma šanci Čejeticím. Už v prvním poločase domácí vedli 3:1, stejným výsledkem skončil i poločas druhý, a tak se nakonec zrodila domácí jasná výhra 6:2, kterou navíc odnesl vykázáním z lavičky trenér Čejetic Petr Ulman. Po hrubých urážkách rozhodčích slovy: „Běžte už do pr*** vy ču***," bude nejspíš na lavičce chybět delší dobu…

V jediném nedělním zápase 22. kola pak nedaly Kosořice na domácím pažitu žádnou šanci Čisteckým. Výsledek 5:0 pro domácí hovoří jasně o průběhu zápasu. Domácí rozhodli o jeho osudu už v prvním poločase, který vyhráli jasně poměrem 4:0. Hosté pak dohrávali od 56. minuty pouze v desíti, když po červené kartě za kopnutí do protihráče Lukáš Macko ještě vyhrožoval rozhodčímu. K němu se přidal i vystřídaný Jan Binder a také jeho čeká disciplinárka.

Okresní přebor – 22. kolo

Akuma – Bezno 3:2 (49. a 63. Strnad, 43. Valenta – 52. Cimrman, 87. Šišpela), Kropáčova Vrutice – Kostelní Hlavno 1:2 (39. Losík – 15. Zvoníček, 18. Malák), Bělá – Čejetice 6:2 (48. a 82. Smékal, 4. Hodovanec, 10. Špringl, 20. Pitloun, 76. Kalina – 24. Polanka, 52. Kůtek), Doubrava – Rejšice B 0:2 (37. Jon, 55. M. Rys), Kněžmost – Kosmonosy 2:0 (49. Kastner, 68. M. Moc), Chotětov – MSK B 1:1 (89. Beneš – 90. Mačák), Kosořice – Čistá 5:0 (5. a 20. Batala, 27. Grus, 32. Malík, 68. Machač).