I v okresních soutěžích jsou hřiště a stadionky, které si svou útulností a vybaveností téměř nezadají s podmínkami ligových soutěží. Ale pak jsou místa, kde název pralesní liga odpovídá.

Na dotaz, kde mají nejlepší a naopak nejhorší zázemí na okrese, opět odpovídal patnáctičlenný panel rozhodčích. Právě z patnáctihlavé nominace arbitrů, můžete i nadále na webu Boleslavského deníku rozhodovat, kdo je tím nejlepším. Hlasování poběží až do 14. února.

A jak tedy dopadly výsledky ve třetí rozhodčím položené otázce? Pomyslným vítězem a titulem nejlepšího zázemí v okresních soutěžích se mohou se sedmi získanými hlasy pyšnit v Kropáčově Vrutici. „Tady mám jasno nejlepší zázemí je ve Vrutici,“ hlásil jednoznačně jeden z oslovených rozhodčích.

Právě ve Vrutici v poslední době investovali do rekonstrukce zázemí nemalé finanční prostředky. „Ještě do nedávna Kropáčova Vrutice patřila na opačný pól tabulky, ale s novou kabinou rozhodčích se nyní vyšvihla do mé top trojky,“ přidává jiný jeho kolega. Ve Vrutici je navíc k dispozici i kvalitní druhá hrací plocha.

„Je to samozřejmě příjemná informace,“ komentoval prvenství v anketě vrutický Tomáš Musil. A pokračoval „Je to zásluha hlavně Břéti Holuba, který se o areál a kabiny stará. To všechno díky financím z obce, protože jde o jejich majetek. A ruku k dílu přidali místní řemeslníci.“ Se zvelebováním fotbalového prostředí ve Vrutici ale nekončí. „Nyní by měla přijít na řadu hlavní hrací plocha a také oplocení okolo areálu,“ vypočítává Musil.

Na druhém místě se umístil se třemi hlasy Jizeran Doubrava, dva hlasy pak inkasovaly Kosořice a také boleslavská Astonka, kde hrají domácí zápasy fotbalisté Sportingu.

NEJHORŠÍ BRANŽEŽ

Ještě jasnější situace pak byla u opačné otázky. Na dotaz, kde je zázemí podle rozhodčích nejhorší, označilo hned dvanáct z patnácti oslovených rozhodčích Branžež. „A to jednoznačně! Kabiny jsou v buňkách, rozhodčí se pak převléká ve skříni od Avie, která navíc nejde zavřít,“ měl o své odpovědi jasno jeden z dotazovaných. A to se ještě zápis o utkání v některých zápasech chodí psát do několik desítek metrů vzdálené restaurace. „Na druhou stranu musím ale uznat, že hřiště je v parádním stavu,“ dodává jedním dechem výše citovaný arbitr.

Shodně po třech hlasech pak získala zázemí v Kostelním Hlavně a na boleslavském SKP. „V Hlavně se v kabině zastavil čas dvě pračky a bordel všude kolem vás. Do sprchy se musí jít navíc ven, kde na vás pokřikují fanouškové a hráči. A ještě bych zmínil Čejetice a jejich sklepní kabinu plnou pavouků a smetí,“ přidává komentář jeden z rozhodčích. Dvou hlasů se pak ještě dočkaly kabiny v Bezně a na Mukařově.

Kde mají nejlepší/nejhorší zázemí?
Výsledky anketní otázky položené patnáctičlennému panelu nominovaných rozhodčích:

NEJLEPŠÍ ZÁZEMÍ
7 hlasů Slavoj Kropáčova Vrutice
3 hlasy Jizeran Doubrava
2 hlasy Sokol Kosořice, Sporting Mladá Boleslav
1 hlas SK Bakov nad Jizerou, Sokol Jabkenice, Sokol Pěčice, Sokol Chotětov

NEJHORŠÍ ZÁZEMÍ
12 hlasů SK Branžež 2000
3 hlasy ZD Kostelní Hlavno, SKP Mladá Boleslav
2 hlasy FC Mukařov, SK Bezno Sovínky
1 hlas FK Obruby, Čechie Čejetice, SK Rejšice, FK Zdětín, FK Nemyslovice, FK Krnsko