„Mám samozřejmě radost. Beru to jako ocenění mé práce a jeden ze splněných snů mé rozhodcovské kariéry,“ řekl Deníku arbitr, který zároveň vykonává funkci sekretáře okresního fotbalového svazu na Mladoboleslavsku.

Pechanec se pískání věnuje od patnácti let, kdy usoudil, že to na kariéru profesionálního fotbalisty nebude. Během dvanácti let tak prošel od nejnižších okresních soutěží až na mezinárodní listinu. Z té naopak zmizel jiný český rozhodčí Radek Příhoda.

„Radek Příhoda je ve třetí, výkonnostně nejnižší skupině UEFA, a vhledem k tomu, že z ní za deset let nepostoupil výše a nebyl nasazován na významná utkání, cítili jsme potřebu dát také v tomto směru šanci a příležitost mladším a v dlouhodobém horizontu perspektivnějším rozhodčím, tedy v tomto případě Ondřeji Pechancovi,“ uvedl pro Seznam Zprávy stále ještě čerstvý předseda české komise rozhodčích Jozef Chovanec.

Uvidíme tedy boleslavského zástupce v příštím roce v Lize mistrů? „To určitě ne,“ směje se Pechanec. A dodává: „Stejně jako v českých soutěžích se i v případě evropských jde postupnými kroky. Nováčci na listině zpravidla začínají v zápasech kvalifikace sedmnáctek nebo devatenáctek.“

Hned v pondělí 15. října jej čeká zápas v rámci Elite tournament dvacítek, kde v Emdenu nedaleko Brém vyzvou domácí Němci stejně staré Švýcary.