FK Mladá Boleslav – 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Druhý vzájemný zápas během několika týdnů čekal na fotbalisty Mladé Boleslavi a Slovácka. Tentokrát to bylo v rámci osmifinále poháru České pošty, kde se oba týmy střetly o kolo dříve než v loňském roce.

Vítězně z něj nakonec vyšli fotbalisté Mladé Boleslavi. Rozhodl jediný gól Michala Smejkala ze standardní situace, když se trefil hlavou. „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, do odvety to není špatný výsledek," hodnotil zápas autor vítězné branky.

Ještě před jejím vstřelením ale došlo k jiné, avšak pro další průběh zápasu, klíčové situace. Ve 23. minutě zastavil domácí kapitán Petr Johana jenom za cenu faulu unikajícího Ondřejku, a jelikož byl posledním boleslavským hráčem, od sudího Bílka následovala červená karta. „Toho vyloučení byla škoda, protože do té doby jsme byli jasně lepším týmem. Pak jsme museli trochu překopat naší taktiku," litoval sedmdesátiminu­tového oslabení boleslavský záložník David Jarolím.

I v deseti ale byl domácí tým na hřišti tím lepším. „Měli jsme hodně mladou sestavu a trošku jsme nevěděli, jak s přesilou naložit. O přestávce jsme si řekli co a jak a už to bylo lepší," komentoval za hosty s kapitánskou páskou hrající Tomáš Rada, neboť Jan Trousil zůstal společně s brankářem Melichárkem pro pohárové utkání pouze na lavičce.

To Mladá Boleslav nastoupila v nejsilnějším možném složení. „Bohužel jsme si ale ani v přesile nevytvořili žádnou jasnou příležitost," litoval po zápase kapitán Jihomoravanů. Jeho tým sice odehrál sedmdesát minut v početní výhodě, tlak si však vytvořil až v závěrečné desetiminutovce. Ale i ten mladoboleslavský tým přestál bez pohromy.

„Je důležité, že jsme doma neinkasovali, to je v pohárové matematice klíčové," tuší velkou výhodu na straně Boleslavi, s výhledem k sedm dní vzdálené odvetě, Michal Smejkal.

Branka: 40. Smejkal. Rozhodčí: Bílek. ŽK: Chramosta – Šimko, Trávník, Reinberk, Rada. ČK: 23. Johana (MB). Diváci: 525.

Boleslav: Diviš – Kysela, Johana, Smejkal, Kúdela – Jarolím, Ščuk – Štohanzl (87. Štípek), Štajner, Chramosta (76. Jeslínek) – Nešpor (80. Šultes).

Slovácko: Heča – Reinberk, Rada, Košút, Kubáň – Šumulikoski – Biolek, Trávník (61. Havlík), Valenta, Kerbr – Ondřejka (61. Haša).