„S vedením klubu jsme nenašli společnou řeč pro další spolupráci,“ okomentoval Pavel Jícha pro Deník svůj odchod. „Měl jsem určité požadavky na posílení hráčského kádru. Jejich splnění jsem považoval za stěžejní pro jarní záchranářské boje. Vedení však nebylo schopné je akceptovat,“ zdůvodnil kouč.

Už během poloviny zimy Jícha alarmoval nad neutěšeným stavem kádru. „Prohráváme nebo remizujeme s divizními celky. To znamená, že aktuálně jsme na jejich úrovni,“ hlásil po zápasech s Čáslaví (0:0), s Vysokým Mýtem (1:1) a Hostouní (1:2) kouč Jícha. Poté přišly dva zápasy proti druholigovým celkům z Varnsdorfu (0:3) a pražské Olympii (1:3).

Už pod novým koučem Janem Buryánem, který byl nejprve jmenován jako dočasný a posléze potvrzen jako hlavní kouč na celé jaro, porazily Benátky v generálce na jaro Ostrou 1:0, když se o jedinou branku postaral v 65. minutě Jan Boček. 

Asistentem Jana Buryána, který má na svém kontě 215 prvoligových startů v dresu Příbrami a Žižkova, bude další ex-ligista Jan Novotný (Žižkov, Bohemians Praha, Kladno). 

„S Honzou jsme spolu hráli, takže se velmi dobře známe. Ve fotbale jsme spolu zažili velmi dobré chvíle. Zavolal jsem mu, on si vzal čas na rozmyšlenou a druhý den mi řekl, že by to chtěl zkusit. Je to pro něho nová výzva. Po společném prvním tréninku byl z našeho mužstva mile překvapen. Myslím si, že to bude fungovat,“ říká Jan Buryán.