Tři utkání mistrovství Evropy devatenáctiletých, které se v Česku koná ve dnech od 14. do 26. července, budou sehrána na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.

V pondělí 14. července od 19.30 hodin Řecko – Itálie, v neděli 20. července od 18.00 hodin Itálie – Česko a ve středu 23. července od 20.15 hodin jeden ze dvou semifinálových duelů.

Mistrovství Evropy devatenáctiletých se hraje na šesti českých stadionech v Liberci, Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi, Příbrami, Plzni a Praze. Přímé televizní přenosy z vybraných utkání zajišťuje pouze Eurosport, z českých TV ani jedna!

Osm devatenáctiletých reprezentací je rozlosováno do dvou skupin po čtyřech účastnících.
A skupinu tvoří Německo, Španělsko, Bulharsko a Maďarsko, v B skupině jsou Řecko, Itálie, Anglie a Česko.

Ze sedmi zahraničních týmů, které se probojovaly na mistrovství Evropy hráčů do 19 let, dorazili jako první do České republiky mladí Řekové. Do zahájení šampionátu absolvovali krátké soustředění v Liberci, kde bydleli v hotelu Babylon a využívali hřiště VTJ Ještěd.
Ve dvou centrech evropského šampionátu v Praze a Liberci reprezentační týmy budou nejen bydlet (v hotelu Praha a v hotelu Babylon), ale také trénovat.

V hlavním městě budou mít mladí Němci, Španělé, Bulhaři a Maďaři, kteří se utkají ve skupině A, k dispozici hřiště v Tréninkovém centru Sparty a v nedalekém strahovském areálu. V libereckém „béčku“ budou celky Anglie, Itálie a Řecka využívat hrací plochy VTJ Ještěd, na Městském stadionu, v Nové Vsi a Hodkovicích.

Svěřenci trenéra Dovalila zůstanou věrni jabloneckému areálu V Břízkách, kde jsou nyní na závěrečném soustředění, pouze na předzápasové tréninky se přesunou na Městský stadion v Liberci.

Domácí rozhodčí budou zvedat jenom čísla.

Šestnáct arbitrů nominovala komise rozhodčích UEFA na mistrovství Evropy U-19 do České republiky.

Domácí mezinárodní rozhodčí Radek Matějek a Radek Příhoda budou působit pouze v čtvrtých sudích.
Výraznější česká stopa bude mezi delegáty UEFA. Kromě Jozefa Marka, někdejšího rozhodčího československé federální ligy, a známého Angličana Davida Elleraye, budou delegáty na utkáních také Karel Bohuněk s Josefem Krulou.

V zahraničních výpravách najdeme některá známé fotbalové tváře, které se však evropského šampionátu v České republice zúčastní v jiných rolích než tomu bylo v minulosti. Mladé Němce doprovázejí hned dva mistři Evropy. Jejich trenér Horst Hrubesch, někdejší obávaný útočník a vyhlášený hlavičkář, má doma zlatou medaili z mistrovství Evropy 1980 v Itálii, jeho svazový šéf, sportovní ředitel DFB Matthias Sammer si přivezl stejný kov z EURO 1996 v Anglii, když ve finále ve Wembley porazilo Německo zlatým gólem Česko 2:1.

Vstupenky na utkání mistrovství Evropy hráčů do 19 let je od 10. července 2008 možno zakoupit v sekretariátech klubů, na jejichž stadionech se tyto zápasy budou hrát – Viktoria Plzeň, Viktoria Žižkov, 1. FC Příbram, FK Jablonec, FK Mladá Boleslav a Slovan Liberec. V den utkání budou vstupenky k zakoupení v pokladnách na stadionech. Jednotná cena vstupenek je 50 korun, mládež do 15 let má vstup zdarma.

Trenér české reprezentace do 19 let Jakub Dovalil se bude muset na nadcházejícím mistrovství Evropy této věkové kategorie, které se uskuteční od 14. do 26 července 2008 v šesti českých městech, obejít bez jedné z největších opor - stopera italské Florentiny Ondřeje Mazucha.
Důvodem je to, že ve Fiorentině ho už berou jako hráče české „jedenadvacítky“ a budou ho uvolňovat jen pro jednu reprezentaci.