Utkání týmů se stejným bodovým ziskem ze spodku tabulky začali hosté častějším držením míče. Domácí hráli příliš vzduchem a kazili přihrávky. Nemohli se tak dostat do hry.

Nejprve centr zleva nedokázal správně usměrnit na přední tyči Ivaník. Udeřilo však na druhé straně. Benjamínek Horváth si narazil míč a z 20 metrů potvrdil pověst šutéra. O chvíli později po rohovém kopu obránce hostí odkopem nastřelil Zikmundu, od kterého se míč odrazil do sítě. Skončilo tak rejšické období smůly trvající 4 zápasy.

Smůlu měl hostující útočník Sláma, který si nezaviněně poranil kotník a musel být odnesen z hrací plochy na nosítkách. Pak Bělík pelášil z poloviny hřiště, v pokutovém území si prohodil křižující stopery a byl ve vyložené šanci podražen. S vysokým sebevědomím a jistotou Horváth penaltu proměnil. Těsně před přestávkou centr Huška hlavičkoval úspěšně Ivaník v souboji s brankářem Tvarohem, ale počínal si v malém vápně nedovoleně.

Z kraje druhé půle mohl dostat hosty zpět do zápasu střídající Branžovský hlavičkou na zadní tyči. Brankář Tvaroh však v rozhodující moment tým podržel a z bezprostřední blízkosti reflexivně jeho pokus vyrazil. Když pak centr Zikmundy srazil brankář Zykán tak nešťastně, že Bělíkovi stačilo pohlídat přechod balónu přes brankovou čáru, bylo definitivně rozhodnuto.

V další příležitosti z trestného kopu poslal hbitý Menčík centr Bělíka halfvolejem nad zařízení. Další branku rozjel Štěpán po levé straně, Falta přiťukl a rozběhnutý Bělík pečetil na 5:0. Navíc byl vyloučen hostům stoper po druhé žluté kartě.

Nebyly by to však Rejšice, aby pár minut po vstřelení branky neinkasovaly jako v minulém kole v Semicích. Dražan po levé straně přes Dufka zatáhl, odcentroval a nabíhající nepokrytý Mráz na chvilku zmrazil euforii. Závěr mače patřil Bělíkovi. Štěpán opět vnikl do vápna a na druhý pokus jej vyzval ke skórování z 5 metrů, ale střela nesedla a šla vysoko a daleko.

Nakonec si Bělík naběhl za beky, kde ho nezištně našel Falta a první hattrick orámoval historicky první vítězství Rejšic v krajském přeboru.

Rejšice – Spartak Příbram 6:1 (3:0)

Branky: 53., 77. a 85. Bělík, 23. a 39. Horváth, 30. Zikmunda – 80. Mráz. Rozhodčí: Pejša. ŽK: 2:2. ČK: 0:1.
Rejšice: Tvaroh – Bobek, Jon, Kopecký, Sameš – Zikmunda (70. Dufek), Putorík, Maňas (65. Štěpán), Horváth (46. Falta) – Bělík, Menčík (65. Herman).

JOSEF PLUHAŘ