Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Fotbalisté Ostravy se alespoň částečně rehabilitovali za šestigólový debakl v Liberci domácí výhrou 1:0 nad ambiciózní Mladou Boleslaví. Nepříliš pohledný zápas rozhodl ve 20. minutě jedinou brankou Marek Šichor. Středočeši toho na Bazalech moc nepřevedli a v závěru ani neměli z čeho vstřelit vyrovnávací gól, naopak Baník v domácím prostředí pošesté neprohrál.

Přestože slezský klub před utkáním zjednodušil pravidla pro nákup vstupenek, po výprasku na severu Čech přišlo ještě míň lidí než na Brno. S ultras se však na Bazaly vrátila alespoň fotbalová atmosféra a Baník v ní udeřil hned z první povedené akce. Šichor si ve 20. minutě na velkém vápně vzorně zpracoval chytrý pas Lindpereho, tváří v tvář Hruškovi zachoval klid a umístěnou střelou k tyči poslal domácí do vedení. „Myslím, že oproti zápasu v Liberci tam byl znát progres. Hlavně co se týká nasazení a dostupování hráčů. Dnes to bylo myslím fajn," řekl ostravský záložník Ján Greguš. Jalové převaze Středočechů nijak nepomohlo poločasové dvojí střídání, v jehož rámci přišel na trávník Hůlka s útočníkem Magerou. Postupně hostující ofenzíva úplně uvadla a nespasil ji ani Wágnerův příchod. I když Baník se v závěru zatáhl do hlubokého bloku, hosté neměli jedinou šanci. Střídající debutant Šašinka naopak vydřel vyloženou šanci pro De Azeveda, který však po sólu na brankáře s Hruškou obstřelil i tyčku. Hostující gólman se na poslední standardku vydal až do vápna Baníku, ale i závěrečný centr Pavlenka odvrátil a hosté po nepřesvědčivém výkonu zůstali bez bodu. „Naše hra byla celkově taková kostrbatá. Moc jsme ztráceli balony, dopředu jsme se dostávali v málo lidech. Baník byl bojovnější," řekl útočník Lukáš Magera.