Mukařov – Jivina 0:1

Improvizované parkoviště do posledního místečka zaplněné. Příjezdová cesta ke hřišti plná aut. Další parkují, kde se dá. Na hřišti v Borovici, kde mají domácí stánek fotbalisté Mukařova, totiž dneska hostuje sousední Jivina. Derby jak má být.

Všichni to vědí – hráči, diváci i funkcionáři. Nikdo dneska nesmí prohrát. Protože kdo prohraje, bude muset minimálně půl roku chodit kanálama, aby se vyhnul posměškům sousedů z vedlejší vesnice.

Fotbalová třetitřídní bitva může začít. Hosté jsou favoritem, vedou tabulku skupiny A. To domácí jsou na tom hůře. Jako nováček nemají po třech kolech žádný bod. Na hřišti však žádný rozdíl patrný není. Domácí jsou dokonce opticky lepším týmem.

Ve 34. minutě tahá rozhodčí Votoček první žlutou kartu pro domácího Koška. To, že rozhodčímu nadávají diváci či samotní hráči, je vcelku běžné, ale aby rozhodčího přiběhl přímo na hřiště vyplísnit pes, se vidí málokdy. A přece. Když si Votoček zapisoval udělenou kartu, přiběhl k němu labrador, pečlivě jej očichal a pak několikrát důrazně zaštěkal.

Spíše než domluva od psa, ale na rozhodčího působili nervózní hosté, kteří hlavně ve druhém poločase inkasovali další žlutá napomenutí. A nezůstalo jenom u žlutých, na scéně se objevil i „žolík“. To když hostující Zajíc nesmyslně atakoval domácího gólmana Kočího, viděl druhou žlutou a mohl se jít sprchovat.

Domácí hráli dvacetiminutovou přesilovku, ale opět ztroskotali na katastrofální koncovce. Tu nejvíce dokumentoval loni excelentní střelec Šmíd, který se řítil na Vítka úplně sám. Navíc měl asi půl minuty na to, aby si s Vítkem udělal co chtěl, neboť hosté se na polovině v tu dobu hádali s pomezním rozhodčím o autu.

Přesto, nebo možná právě proto, Šmíd neuspěl. Neuspěli ani jeho spoluhráči, a tak má Mukařov na svém kontě v kolonce vstřelených gólů po čtyřech kolech nulu. Což je v průměru přesně nula branek na jeden zápas.

A protože Jivina i v oslabení zachránila svoji čest, konkrétně Hauerem v 86. minutě, odvezli si hosté domů na kopec nad Borovicí tři body za vítězství.

Branka: 86. Hauer.

Rozhodčí: Votoček. ŽK: Košek, Šmíd, Bayer – Vítek, Zajíc, Kotrman, Novák, Drašnar, Najman. ČK: 68. Zajíc (J). Diváci: 200. Poločas: 0:0.

Mukařov: Kočí – Wlczek, Homolka, Šámal, Fidler (90. Šoneš), Košek, Maděra, Červený, Šmíd, Bayer, Halák (64. O. Najman).

Jivina: Vítek – Škréta, Soustružník, Zajíc, Holas (84. Čunek), Kotrman, Novák, Drašnar (90. M. Zikmund), Hozák, Hauer, Matoušek (70. J. Najman).