Mnichovohradišťský SK – Benátky nad Jizerou 1:1

Derby fotbalistů Hradiště a Benátek v krajském přeboru neukončilo čekání na vítězství ani jednomu ze soupeřů. Domácí nováček půl zápasu vedl, ale nakonec byl po stupňujícím se tlaku Benátek rád za závěrečný hvizd a první bod.

První půlhodina se odehrála bez čehokoli, co by stálo za zmínku. Až po jejím vypršení málem udeřilo před domácí brankou. Reichertův prudký centr se snažil dotlačit za Mocova záda novic v benáteckém dresu Šťastný, na brankáře Hradiště si ale nepřišel. Benátky nedaly a vzápětí dostaly.

Neomluvitelnou chybu Kozmy v rozehrávce potrestal Klain, obešel i brankáře Bejra, dostal se sice z úhlu, ale dovolil si další kličku do protisměru a prostřelil dvojblok benáteckých beků, kteří se mezitím vrátili hájit brankovou čáru.

Mnichovo Hradiště mohlo přidat i gól do šatny, Hrdinův trestňák ale Bejr vymrštěnou paží bravurně vyrazil.

Po přestávce domácí nepředvedli třem stovkám diváků nic a doplatili na to. Šťastného povedenou střelu Moc robinzonádou vytlačil na roh, jenže v 77. minutě Špetlík fauloval střídajícího Michala Korce a Stanislav Smetana z penalty vyrovnal.

Korec hru řádně oživil, v 83. minutě měl na kopačce druhý gól, jeho střelu přes obránce však znovu skvěle odvrátil Moc. Vůbec nejvyloženější šanci přinesl až nastavený čas. O oba tábory příznivců se pokoušely mrákoty, když Korec vnikl do rozhozené obrany Hradiště, míč ovšem netrefil ideálně a ten se lehkým obloukem snesl jen na břevno odkryté brány.

Branky: 34. Klain – 78. Smetana (PK).

Rozhodčí:
Mrázek. ŽK: 1:3. Diváci: 306. Střely na bránu: 3:6. Rohy: 6:5.

Hradiště: Moc – Rambousek, Špetlík, Hofman, Sameš – Kučera (78. Jan Vodák II), Z. Kraus, Hrdina, M. Lakatoš (88. Nohýnek) – Krejza, Klain (72. R. Lakatoš).

Benátky: Bejr – Kozma, Cruz, Kolář, Beneš – Reichert, Karásek, Smetana, Třasák (67. Korejza) – Šťastný (59. Michal Korec), Jan Vodák I.

KAREL JEDLIČKA