FK Mladá Boleslav – Baník Most 3:0

Ve zmrzlém středečním dopoledni přivítali fotbalisté Mladé Boleslavi na umělce na Pastelce druholigový Most.

Domácí měli během celého zápasu zřejmou převahu a od začátku si vytvářeli šance. Aktivní byl hlavně Štajner. Jako první se ale trefil Chramosta – ten si v 17. minutě zpracoval pas Ondřeje Kúdely a chladnokrevně otevřel skóre.

Po změně stran se hra přeci jenom trochu vyrovnala, závěrečná čtvrthodinka už ale patřila opět domácímu celku. V 77. minutě Kúdela nezištnou přihrávkou od koncové lajny našel uvnitř mostecké šestnáctky Mageru a ten rázně z deseti metrů prostřelil obránce i brankáře. Za pět minut z pravé strany centroval Bořil a u vzdálenější tyče úspěšně hlavičkoval Ščuk.

Most byl nejblíže k čestnému úspěchu až v 83. minutě, ale šanci Gabča zmařil obětavým zákrokem Miller ve spolupráci se stoperem Vraštilem, jenž brankářem zblokovaný míč odkopl do bezpečí.

Branky: 17. Chramosta, 77. Magera, 82. Ščuk. Rozhodčí: Lerch. Diváci: 105.
Boleslav I. poločas: Diviš – Kysela, Dosoudil, Kúdela, Rosa – Jarolím, Fousek – Eliáš, Štajner, Štohanzl – Chramosta.
Boleslav II. poločas: Miller – Bořil, Johana, Vraštil, Janíček – Ščuk, Fousek (71. Kúdela) – Mehanovič, Magera, Šultes – Nešpor.

Testují Fouska

V zápase s Mostem se na kraji mladoboleslavského zálohy objevila nová tvář. Devatenáctiletý Adam Fousek je v prvoligovém áčku na několikadenních testech z druholigových Pardubic.

„Když jsem se to dozvěděl od sportovního ředitele Zavřela a trenéra Krejčího, byl jsem velmi mile překvapený, ale také potěšený, že je o mě zájem," podělil se o své dojmy mladý záložník pro klubový web desátého celku druhé ligy. „Bylo mi řečeno, že bych měl v pondělí a úterý absolvovat tréninky s ligovým týmem a ve středu odehrát přípravné utkání proti Mostu," dodal.