Mezinárodního fotbalového turnaje mladších a starších žáků Arcus – Cup 2008 v Mnichově, jehož pořadatelm byl SC Baldham – Vaterstetten, se zúčastnily fotbalové naděje SK Kosmonosy. Z České republiky startovali v mladších žácích hráči Kamenného Újezdu.

V kategorii mladších žáků skončili Kosmonoští z 10 účastníků osmí, ve starších žácích dosáhli na šestou příčku.
Kosmonoští benjamínci rozhodně na turnaji nezklamali a zejména ve starších žácích měli trochu smůly. Podle jejich herního projevu se mohli dostat na přednější příčky.

V mladších žácích podlehly Kosmonosy v základní skupině FV Siersburg 0:1, FNZ Donaustadt 1:5, zvítězily nad SC Baldham – Vaterstetten II 4:1 a remizovaly s FC Engstringen 0:0. Ve skupině se tak umístily na 4. místě.
V utkání o 7. – 8. místo podlehli kosmonoští hráči TSV Georgii Allianz Stuttgart 1:3.
Konečné pořadí: 1. FV Siersbug, 2. SC Baldham – Vaterstetten I, 3. SC Bruhl, 4. FC Engstringen, 5. FNZ Donaustadt, 6. Sokol Kamenný Újezd, 7. TSV Georgii Allianz Stuttgart, 8. SK Kosmonosy, 9. SC Baldham – Vaterstetten II, 10. Victoria Rosport.
Nejslušnějším družstvem v této kategorii byl FC Engstringen.

V kategorii starších žáků podlehly Kosmonosy v základní skupině FC Engstringen 0:1 a Fortuně Ulmen 0:1, zvítězily nad 1. FC Germania Oberroden 2:0 a SC Baldham – Vaterstetten 1:0. To znamenalo 3. místo ve skupině.
V utkání o 5. – 6. místo prohrál SK Kosmonosy s SC Baldham – Vaterstetten I 4:6. Konečné pořadí: 1. SC Bruhl, 2. Fortuna Ulmen, 3. Victoria Rosport, 4. FC Engstringen, 5. SC Baldham – Vaterstetten I, 6. SK Kosmonosy, 7. DVC 26, 8. 1. FC Germania Oberroden, 9. SC Baldham – Vaterstetten, 10. SV Muttenz.
Nejslušnějším tým v turnaji starších žáků byl 1. FC Germania Oberroden.