Skvělého úspěchu dosáhli fotbaloví starší žáci FK Mladá Boleslav na prestižním 51. ročníku turnaje v Přelouči. V silné mezinárodní konkurenci 16 týmu se probojovali až do finále a po prohře s Pardubicemi 0:3 skončili druzí.

Úspěch je o to cennější, že do družstva byla zařazena řada mladších hráčů. „Všechna čest klukům mladší kategorie. V základní sestavě se jich objevilo hned šest a podali výborné výkony,“ řekl po turnaji vedoucí družstva Jiří Falta.

Boleslavský tým skončil v uplynulém ročníku na 13. místě v nejvyšší žákovské soutěži a zachraňoval příslušnost až v posledním kole. Do Přelouče přijeli Boleslaváci obhajovat loňský bronz po výhře nad AS Pardubice 3:0.

Jistě není bez zajímavosti, že turnaje se zúčastnil mezinárodní skaut FC Chelsea Jan Říčka. Bývalý sportovní ředitel Slavie Praha ve službách anglického týmu sleduje hráče ve věku od 15 let výše. Říčka má na starosti sledovat oblast střední Evropy, to znamená Českou republiku, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Rakousko.

V základní skupině porazila Boleslav slovenský Bardějov 2:0 brankami Bočka a Sedláčka, výrazně přehrála Přelouč 5:0 (Sedláček a Horák 2, Říha) a prohrála s Pardubicemi 1:2 (Jenč).

V semifinálové skupině remizoval FK Mladá Boleslav se slovenskou Dubnicí 1:1 (Říha) a Teplicemi 2:2 (Šťastný a Sedláček) a zvítězil nad Plzní 2:0 brankami Dufka a Bočka.

Ve finálovém duelu podlehli boleslavští mladí fotbalisté Pardubicím 0:3. „Nepočítali jsme, že se dostaneme tak vysoko. Po základní skupině nám odjeli tři hráči a to se u nás projevilo při fyzické náročnosti turnaje. Ve finále rozhodl první gól. Bylo to o první chybě, kterou jsme bohužel udělali my,“ řekl po skončení finálového duelu trenér FK Mladá Boleslav Stanislav Bejda.

Nejlepším útočníkem turnaje byl byl vyhlášen boleslavský Marek Sedláček. Jeho jméno figuruje mezi nejlepšími i v loňském ročníku, kdy hrál Marek proti o rok starším soupeřům a stal se nejlepším záložníkem turnaje. Nejužitečnějším hráčem družstva byl vyhlášen brankář Luboš Borecký.

Pořadí v turnaji: 1. Pardubice, 2. FK Mladá Boleslav, 3. České Budějovice, 4. Teplice, 5. Zlín, 6. Dubnica nad Váhom, 7. Stará L´ubovňa, 8. Plzeň, 9. Meteor Praha, 10. Bardějov, 11. Most, 12. Přerov, 13. Piešťany, 14. Přelouč, 15. Kolín, 16. Řečany nad Labem.

Poděkování za možnost dokonalého pobytu v místě turnaje a podporu zaslouží vedení FK Mladá Boleslav, PFS Solution – Luboš Borecký, Vzdělávání Škoda Auto – Luboš Petr, Odbory dílenského výboru č. 13 – svařovna, ISO lina – Dušan Varga.