Mladá Boleslav prohrála na Slovácku 1:2 a zůstala na pátém místě

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 21. kole první ligy na hřišti Slovácka neudrželi vedení, gólem z poslední minuty prohráli 1:2 a zůstali na pátém místě tabulky. Tým z Uherského Hradiště na jaře po čtyřech remízách dosáhl premiérové výhry a doma naplno bodoval poprvé od srpna. Utkání už ve čtvrté minutě gólově otevřel Tomáš Přikryl, ještě před pauzou srovnal Tomáš Zajíc a těsně před koncem dokonal obrat Veliče Šumulikoski.

18.3.2017

Utkání 21. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav, 18. března v Uherském Hradišti. Zleva Petr Mareš z Mladé Boleslavi a Jan Navrátil ze Slovácka.Foto: ČTK/Dalibor Glück

Slovácko vstoupilo do zápasu špatně. Hofmann poslal malou domů mimo dosah vlastního brankáře a zajistil Středočechům roh. Domácí stoper znovu chyboval ve čtvrté minutě, kdy mu na polovině hřiště sebral míč Přikryl a dlouhé sólo zakončil přesnou technickou střelou.

Boleslav se poté zatáhla a přenechala aktivitu domácím. Hofmann mohl napravit své zaváhání, ale po standardní situaci hlavou minul branku. Po půl hodině hry mohl po Přikrylově přihrávce zvýšit Jánoš, ale sám před Hečou selhal a napálil jen domácího gólmana.

Boleslavské zahozená tutovka mrzela už ve 37. minutě, kdy z Havlíkova rohu vyrovnal hlavou Zajíc a zařídil Slovácku teprve druhý jarní gól. Těsně před pauzou ještě Přikrylovu střelu z úhlu vyrazil Heča.

Ten měl práci i na začátku druhé půle, kdy Fabiánovu střelu vyboxoval na roh. Jánoš pak v krátkém sledu dvakrát pálil nepřesně. Zápas pak dlouho nabízel jen boj mezi šestnáctkami bez šancí na obou stranách. Mladá Boleslav si v 78. minutě zkomplikovala situaci. Stoper Da Costa, který v minulém kole gólem zařídil domácí výhru nad Spartou, fauloval Zajíce a po druhé žluté kartě musel předčasně ze hřiště.

Zajíc mohl vyloučení brzy potrestat druhým zásahem, jenže si špatně zpracoval míč a obrana ho stihla odzbrojit. V poslední minutě se Slovácko přece jen dočkalo vítězné branky, když Havlíkův přímý kop lehce tečoval hlavou Šumulikoski. Svěřenci Stanislava Levého tak Boleslav v lize porazili poprvé po osmi utkáních.

Autor: ČTK

18.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Sbormistryně smíšeného pěveckého mladoboleslavského sboru Boleslav Zuzana Kubelková

Sbormistryně Zuzana Kubelková: Nechystáme žádné módní výstřelky

Peníze. Ilustrační foto.

Doprava má v krajském rozpočtu pohltit skoro šestinu peněz

OBRAZEM: Svatomartinská výstava psů

Mladá Boleslav - Po loňském úspěšném prvním dějství uspořádal v sobotu 18. listopadu Spolek chovatelů a přátel psů Nymburk druhý ročník Svatomartinské oblastní výstavy psů. Výstava konaná v rámci Kynologického areálu Krásná louka v Mladé Boleslavi byla přístupná psům a fenám všech plemen zapsaných v plemenných knihách uznaných mezinárodní kynologickou federací, kteří dosáhli ve výstavní den stáří požadovaného pro zařazení do třídy. Výstava se od samotného rána těšila velkému zájmu vystavovatelů.

OBRAZEM: Slavnosti vína

Mladá Boleslav - V sobotu 18. listopadu se v Domě kultury v Mladé Boleslavi za velkého zájmu veřejnosti uskutečnil již šestý ročník Slavností vína.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Mladá Boleslav – Úspěchy, vítězství i slzy. Závodníci ve věku 12, 13 a 14 let se na celovíkendovém Zimním přeboru Středočeského kraje žactva snažili o co nejlepší časy, které je nominují na Zimní mistrovství České republiky.