Zanedlouho třiadvacetiletý David Houska sice na jaře z olomoucké základní sestavy i kvůli zranění vypadl, dlouhodobě však jako kreativní a perspektivní fotbalista přitahoval zájem jiných mančaftů. Účastníkovi loňského Eura hráčů do 21 let se povedla zejména podzimní část sezony, během které vsítil tři góly (celkem 4 v 34 ligových zápasech) a patřil k nejlepším hráčům Sigmy.

Nyní na Hané prodloužil o rok svůj dosavadní kontrakt, ale odchází na roční hostování s opcí. Uprostřed mladoboleslavské zálohy by měl společně s další posilou Jiřím Valentou nahradit Jasmina Ščuka, který odešel do Slavie.

„Považuji jej za velmi talentovaného hráče a spolu s ním i jeho agentem Pavlem Paskou věříme, že mu změna prostředí pomůže k výkonnostnímu růstu a pro mladoboleslavský tým bude posilou," uvedl prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek na adresu rodáka z Poličky. Ten by nemusel být jediným hráčem mířícím ze Sigmy do města škodovek.

Třiadvacetiletý Šimon Falta patřil několik sezon spíše do širšího kádru A-týmu, pravidelně začal hrávat až letos na jaře. A nezklamal ani na netradičním postu levého beka, kde nahradil chybujícího Michala Vepřeka.
Rychlonohý fotbalista s velmi dobrou kopací technikou na jaře vstřelil branku v Jihlavě a právě v Mladé Boleslavi, které se zalíbil. Sezonu si fotbalista se čtyřiačtyřiceti ligovými starty prodloužil o turnaj s reprezentační dvacítkou ve francouzském Toulonu.

Podle našich informací se původní představy obou klubů výrazně lišily, neboť Sigma si Faltu údajně považovala na šest milionů korun, nakonec by však přece jen mohlo dojít ke kompromisu. Jeho výhodou je, že může nastoupit hned na několika postech.