Benátky – Pardubice B 3:0 (2:0)

Fotbalisté Benátek potvrdili své postavení na čele divize C, přestože tentokrát selhali ve své parádní disciplíně – střelbě pokutových kopů. Pardubická rezerva neměla sebemenší nárok a domácí nepustili otěže zápasu z rukou ani na okamžik.
První várku šancí ještě hosté přestáli. Korcovo sólo zneškodnil osmnáctiletý Hrnčíř jednou nohou, míč mu ještě bizarně přeletěl přes hlavu a skončil vedle tyče. Po následném rohu ztlumil Hrnčíř Jiránkovo zakončení zblízka a obránce Konvalina vykopl míč z čáry.
Ve 27. minutě se již pohnulo skóre. Novotný přihrál Škareckému a jeho dloubák přeletěl Hrnčíře směrem do sítě. Za chvilku se hlavičkou po rohovém kopu prosadil Jiránek – 2:0.
Pak přišel Korcův samostatný nájezd, zastavený brankářem nedovoleně. Nařízený pokutový kop však Hrnčíř zkušenému Flachbartovi vyrazil.
Benátky to mrzet nemuselo, dál se hrálo na jednu bránu. Z Horákova centru nepřekonal Hrnčíře kolenem Buryán, až po změně stran se probil středem hřiště Martin Korec a zakončil přesně k tyči.
Jedinou střelu Pardubic vyslal až v 71. minutě z přímého kopu Korejec Kim. Zvýšit mohli naopak domácí, ale Klainovu přízemní ránu vyškrábl Hrnčíř a když střídající zahraniční posily Mbah se Sivrićem v nastavení rozebraly obranu hostů, vyřešili to opět zadáci na čáře.

Dobrovice – Náchod 4:1 (1:0)

Na čele divize se i nadále drží před svým okresním sokem Dobrovice. Ta doma zdolala Náchod, když o výhře rozhodla po změně stran.
Dobrovice začala před vlastními příznivci zostra a už v 1. minutě se ve velké příležitosti objevil Miškovský. V šestnáctce se k němu odrazil balon, dobrovický kapitán jej ale trefil nedůrazně a nepřesně. Náchod zahrozil ve 13. minutě, jeho přečíslení 3 na 2 zakončoval Korba tísněn Homolou, Bartoš se prostřelit nenechal. V 17. minutě se před obráncem do Rudolfova centru šikovně vložil Miškovský, trefil ale břevno, od kterého se míč odrazil půl metr před brankovou čáru.
Dobrovická aktivita a převaha byla korunována až 5 minut před pauzou. Synek obral Kábrta, Bohuslavovi udělal kličku a přízemní střelou z hranice vápna otevřel skóre. Záhy mohl zvýšit Miškovský po Osvaldově prostrčení, tváří v tvář Balážovi ale znovu neuspěl.
Do druhého dějství vlétli domácí stejně jaře jako do toho prvého. Neuběhla z něj ani minuta, Rudolfův míč zprava Náchodští odvrátili jen nalevo k Šídlovi, do jeho centru se sice vložil gólman Baláž, ideálně tím ale namazal volnému Miškovskému, který byl gólem odměněn za svou pracovitost.
Výborný vstup do druhé půle paradoxně trochu ublížil dobrovickému výkonu, pod dojmem rychle nabytého dvoubrankového vedení se stal poněkud bohorovným. Několik nebezpečných situací před Bartošovou bránou nebylo domácím dostatečným varováním, a tak v 52. minutě po centru Simona snížil Novotný. Ještě hůře by s Dobrovickými bylo, kdyby Bartoš efektním zákrokem nevyrazil Novotného přímák ze šibenice, a kdyby jej chvíli poté na brankové čáře nezastoupil Váňa.
To už se ale domácí probrali a náchodský tlak rázně uťali. Se Synkem hlavičkujícím po dlouhém autu si ještě Baláž reflexivním zákrokem poradil, když mu ale do šestnáctky vlétl Rudolfův přízemní centr a Osvald jej patičkou prodloužil za sebe, byl už na dobrovického útočníka krátký. Jen dvě minuty na to ztratili Balážovi souputníci na půli hřiště míč, Osvald vysunul za obranu střídajícího Volfa a ten náchodského brankáře mazáckým lobem překonal počtvrté.

Benátky – Pardubice B 3:0 (2:0)
Branky: 27. Škarecký, 31. Jiránek, 56. Korec. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 5:2. Diváci: 309. Střely na bránu: 10:1. Rohy: 7:0.
Benátky: Jíra – Flachbart, Karásek, Borovička, Horák (81. Rosenkranz) – Jiránek (73. Mbah), Smetana, Buryán (75. Klain), Škarecký, Novotný (64. Sivrić) – Korec (84. Kamlach).

Dobrovice – Náchod 4:1 (1:0)
Branky: 41. Synek, 46. Miškovský, 67. Synek, 69. Volf – 53. Novotný. Rozhodčí: Šedivka. Diváci: 150.
Dobrovice: Bartoš – Golovko (75. Bém), Váňa, Homola, Šídlo – Rudolf, Patočka, Osvald (71. Cigánek), Vajgl (68. Vodička) – Miškovský (60. Volf), Synek (82. Suk).

KAREL JEDLIČKA, STANISLAV CHMELA