V neděli 28. dubna 2013 vstoupí Miloslav Venera, narozený v roce 1945, do síně slávy FK Mladá Boleslav.

Doplní tak sestavu tvořenou osobnostmi Radim Holub, Tomáš Sedláček, Marek Matějovský, Luboš Pecka, Josef Donát a Jiří Holakovský.

Miloslava Veneru si pamatují fandové jako dlouholetou oporu druholigového týmu v sedmdesátých letech 20. století a spousta chlapců, které trénoval v dorosteneckém a především žákovském věku. Za rok 2001 byl Českomoravským fotbalovým svazem vyhlášený nejlepším trenérem mládeže v České republice. Mimo jiné byl společně s Josefem Bartošem a z iniciativy Milouše Kvačka u začátků mladoboleslavských sportovních tříd a dovedl žákovský výběr FK Mladá Boleslav k titulu halového mistra České republiky. Mnozí jeho svěřenci hráli a hrají Gambrinus ligu, z čehož má neustále se usmívající fotbalový veterán obrovskou radost.

„Když vidím, že například Kysela, Chramosta, Zahustel a Bořil kopou první ligu a Fabián, Schubert, Volf, Tvaroha, Sedláčkové a další nižší ligové soutěže, mám z toho upřímnou radost a velmi dobrý pocit, že se nám někdejší spolupráce vydařila."

Vy jste s mladoboleslavským fotbalem zažil hodně a ne vždy jenom nejlepší časy, jak na ty roky vzpomínáte?
„S fotbalem jsem prožil krásný život a zážitků mám skutečně hodně. Vždyť jsem za dospělé áčko hrál od roku 1963 do roku 1980 a potom ještě dalších dvanáct let za Ledce v okresním přeboru. Ale přiznám se, že v době, kdy to s boleslavským klubem vypadalo velmi špatně a spadl až do divize, mě ani ve snu nenapadlo, že se bude v Mladé Boleslavi někdy hrát nejvyšší ligová soutěž a dokonce evropské poháry."