V Poháru UEFA by výhra zajistila mladoboleslavským fotbalistům historický úspěch. Zůstalo však jen u přání. Řekové šokovali domácí obranu krátce po přestávce, kdy domácí hráči nebyli dostatečně koncentrovaní.

„Nemuseli a neměli jsme prohrát,“ konstatoval lakonicky se smutkem trenér domácích Zdeněk Ščasný. „Určitě jsme nebyli horším týmem než soupeř. Rozhodla chyba na začátku druhé půle, kde jsme měli akci Řeků přerušit faulem,“ komentoval rozhodující okamžik zápasu boleslavský kouč.

Boleslav se však v žádném případě za svůj výkon nemusela stydět. Tlak v závěrečné čtvrthodině, kdy jen břevno a tyč zachránily Athény od pohromy, svědčí i o smůle domácího týmu, který právě v předchozích utkáních poháru v závěru rozhodoval ve svůj prospěch.

Od začátku utkání bylo vidět, že ani jeden tým se nechtěl dopustit chyby a hrálo se dost opatrně. V první půli bylo gólových příležitostí minimálně.
O to živěji bylo ve druhém poločase, bohužel, v jeho úvodu nešťastně pro domácí.

Diváci byli zdědavi na výkon Brazilce Rivalda, nejlepšího fotbalisty světa roku 1999. Roky nejdou zastavit, a to na výkonu tohoto brazilského kouzelníka s míčem bylo více než patrné. A tak jediné, co neztratil, byla jeho kopací technika a jeho využití platilo zejména při standardních situacích. Bránit, či rychleji popoběhnout, to už pro něho nebylo.

Dveře k jarnímu pokračování v Poháru UEFA se boleslavským fotbalistům silně přibouchly. Cesta dále Evropou má jedinou podmínku – čtyři dny před Vánocemi by Boleslav musela vyhrát nad Fiorentinou 20. prosince na jejím hřišti.