Nasnadě tak bylo vytvoření, mezi fanoušky už přezdívku si vyslouživší, Metropolitní divize. A to po vzoru hokejové NHL, kde v jedné skupině spolu soupeří oba Newyorské celky společně s Jersey a Phily. V boleslavském provedení na ní ale nejspíš nedojde.

„Ještě nemůžeme stoprocentně rozdělení klubů do skupin objasnit, neboť je ve hře kvůli přesunům v krajských soutěžích ještě možný posun Chotětova do I. B třídy," říká předseda okresní svazové STK Ondřej Pechanec. A pokračuje: „Ale i tak nejspíš na Metropolitní nedojde. Pracovali jsme při rozdělování celků ve třetí třídě i s touto variantou, ale v tu chvíli by se nám všichni tři sestupující z okresu a postupující Mukařov ze čtvrté třídy ocitli v jedné skupině, což by nebylo ze sportovního hlediska to pravé ořechové." Nejspíš tak dojde k zachování stávajících skupin s tím, že Čistá a Mukařov naskočí do skupiny A, zatímco Akuma a Čejetice do „jiho-východního" béčka.

Pokud by došlo na posun Chotětova do krajské soutěže, následovalo by k oslovení boleslavského SKP s nabídkou postupu do přeboru. Ze čtvrté třídy by pak byly na řadě Obruby, které se však po vlně volných přestupů perou se složením kádru, případně Jabkenice. „Jasno bude po krajském aktivu, který je na programu 13. července. Okresní by pak měl následovat 26.," dodává Pechanec.

Ten má aktuálně na stole čtrnáct přihlášek do okresního přeboru, dvakrát dvanáct do třetí třídy a dvanáct do třídy čtvrté. Tedy na vlas stejné počty jako ve skončeném ročníku 2016/2017. Soutěžní ročník pak bude mít start v posledním srpnovém víkendu.

Deset týmů by mělo hrát okresní přebor dorostu. Nově však ve spojení s Mělnickem. Skalsko bude mít sdružené družstvo se Mšenem, Řepín s Velkým Borkem, Čečelice s Byšicemi a posledním účastníkem z Mělnicka bude Labský Kostelec. Kluby navíc nově dostanou z důvodu zvýšení nákladů na cestování příspěvek od svazu ve výši dvou tisíc korun. Do okresního přeboru žáků se přihlásilo 17 celků, mladších 7+1 bude 18. Starších přípravek se přihlásilo dokonce 29 a mladších 21.