Od začátku se hrálo převážně před brankou Luštěnic. Už v šesté minutě napřáhl ke střele z hranice velkého vápna Šmíd a hostující gólman Vlk poprvé tahal míč ze své sítě.

O tři minuty později přidělala tečovaná rána Veltruského z trestného kopu Vlkovi hodně starostí, ale hostující gólman stačil míč vyrazit.
Domácí měli stále více ze hry, ale hostující tvrz ještě odolávala.

Luštěnice se dostávaly před domácí šestnáctku jen sporadicky. Za celý poločas ohrozily domácího brankáře jed dvakrát. Pavlíček ale těsně minul šibenici a Lafekova střela minula tyč domácí branky.

Definitivní mat dali Mělničané svému soupeři v rozmezí 54. až 67. minuty, kdy vstřelili tři góly. Ten nejhezčí dal v 54. minutě Králík, který se v rohu velkého vápna zbavil kličkou hostujícího obránce, podíval se, kde stojí gólman a technickou střelou zakroutil míč do šibenice – jak jednoduché a jak krásné.

Stejný hráč mohl přidat o tři minuty později další gól. Na hranici penalty udělal kličku gólmanovi, a když už se snažil zasunout míč do prázdné branky, byl gólmanem zezadu faulován. Strážce branky Vlk byl odměněn žlutou kartou a domácí zase penaltou, kterou Veltruský bezpečně střelou k tyči proměnil.

Domácí měli hru plně ve své moci a během deseti minut přidali čtvrtý gól. Králíkovu střelu z dvaceti metrů stačil gólman pouze ztlumit, ale míč se došoural vedle brankové tyče až do branky nešťastného Vlka, který se následně nechal vystřídat.

Jeho náhradník Čepelka se v brance ještě ani pořádně nerozkoukal a agilní Králík střelou z pětadvaceti metrů rozezvučel pravou tyč jeho branky.
V poslední čtvrthodině se hra trochu vyrovnala a také hosté se dostali do několika slibných situací. Po jedné z nich vstřelil čestný gól hostí Kopa.

„Hráli jsme dobře. Podali jsme poctivý, bojovný výkon a zaslouženě jsme zvítězili. Jsem rád, že se pročistila atmosféra v mužstvu. Hráči, kteří dělali dusno, už tu nejsou a ani je nechceme. Vytvořila se výborná parta, která drží spolu. Kluci se chtějí ukázat a nechávají na hřišti srdce. Navíc se snažíme o zapracování nových mladých hráčů do sestavy. Pravidelně už hraje v základu třeba Šmíd s Douděrou, pravidelně střídá Škrabal a dnes nám přišel pomoct také sedmnáctiletý Lukáš Tichý. Šanci dostanou i další,“ slibuje trenér FC Petr Kalkant.

FC Mělník – Luštěnice 4:1 (1:0)
Branky:
54. a 67. Králík, 6. Šmíd, 57. z PK Veltruský – 80. Kopa. Rozhodčí: Hocek. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Mělník: Doubrava – Zejda – Veltruský, Čermák, Malinský (27. Škrabal) – Suchý (60. Koleňák), Pilař, Šmíd – Králík, Patera (73. Lukáš Tichý). Luštěnice: Vlk (67. Čepelka) – Tůma – Archman, Brdička, Antl - Lafek, Kopa, Hůlka, Pavlíček – Holčapek, Jakubův (77. Hrdlička).