Dva nejlepší střelci A skupiny III. třídy zase řádili. Zatímco Stanislav Nedvěd z Jiviny dal hattrick Řepovu, útočník Židněvsi Michal Měkota nasázel do sítě béčka Bělé gólů dokonce pět!

Právě Židněves přestřílela nakonec Bělou 7:3. Úvod zápasu patřil domácím, kteří po dobrém úvodu na chvíli přenechali taktovku hostům. Ale jenom na chvíli. Po změně stran totiž už byli jednoznačně lepším týmem, což se odrazilo i na konečném výsledku.

Jivina měla před stovkou diváků doma proti Řepovu rozpačitý začátek, přesto první poločase vyhrála 2:1. Hosté pak měli dokonce více brankových příležitostí, ale Jivina se opět spoléhala na střeleckou potenci Stanislava Nedvěda, který zaznamenal další hattrick.

Branžež doma vedla nad Sporting od úvodní minuty, kdy zaskočil svým důrazem stopera Křepelku domácí Kysela. Hosté ale ještě do poločasu otočili na 3:1 a stejný výsledek byl i na konci zápasu.

Béčko Bousova se doma překvapivě natrápilo s Březnem. To vedlo po čtvrt hodině hry zásluhou Procházky. Domácí se pak snažili o vyrovnání téměř celý zápas. Dočkali se v 78. minutě, kdy vyrovnal Bartoň. O třech bodech pro domácí pak rozhodl dvě minuty před koncem Michal Šolc.

Bakov potvrdil v Katusicích roli favorita a odváží si tři body po výhře 5:2, na které se hattrickem podílel Petr Vitmajer.

Svižný nástup posledního Kláštera byl odměněn v 11. minutě. Novákova skákavá střela po standardní situaci si překvapivě našla cestu za Dlouhého záda. Radost vydržela hostům jen dvě minuty, než Prokhorov napálil odražený míč pěkně k tyči. Outsider držel herně krok, po řadě šancí na obou stranách se ale prosadili znovu domácí: Tětkův centr uklidil hlavou Řípa.
Klíčový moment nastal pět minut po přestávce. Klášterský Král vleže podsekl Tomše, penalta a žlutá karta mu byly málo, tak ještě urazil rozhodčího a šel rovnou do sprch. Tomš penaltu proměnil a hosté se sesypali. Brankář Kohl vzápětí pustil Řípův šourák a za další dvě minuty se Miloslav Řípa po vymazleném obloučku radoval z hattricku. V 62. minutě zvýšil stejným řešením přes vybíhajícího Kohla na 6:1 Kováč a hosté byli zralí na dvouciferný debakl.
Domácím však zvlhl zřejmě od blízkého koupaliště střelecký prach a klášterskou desítku nenačepovali. Kováč hlavou a střelou z dálky orazítkoval obě tyče, na tyči skončila i Potměšilova rána. Hosté měli více štěstí a dvěma góly snížili. Z voleje napnul síť Josef Kandráč a střílený centr téhož hráče minutu před koncem tečoval do sítě znovu Novák.

Židněves – Bělá B 7:3 (3:1)
Branky: 3., 39., 48., 62. a 85. Měkota, 15. vlastní, 50. Jurošek – 43. Fischer, 60. Slobodzian, 79. Bock. Rozhodčí: Sobalík. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Hráč zápasu: Kraus – Slobodzian.

Branžež – Sporting 1:3 (1:3)
Branky: 1. Kysela – 21. Tomášek, 33. Knespl, 45. Boško. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:2. Diváci: 20. Hráč zápasu: Proc – Tomášek.

Jivina – Řepov 4:2 (2:1)
Branky: 39., 65. a 88. Nedvěd, 11. Schöft – 40. P. Štěpán, 47. Kohout. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:3. Diváci: 93. Hráč zápasu: P. Skála – Šťastný.

SKP – Klášter 6:3 (2:1)
Branky: 33., 53. a 55. Řípa, 13. Prokhorov, 51. Tomš, 62. Kováč – 10. a 88. Novák, 63. J. Kandráč. Rozhodčí: Dragoun. ŽK: 3:3. ČK: 50. Král (K). Diváci: 30.

DBSK B – Březno 2:1 (0:1)
Branky: 78. Bartoň, 88. M. Šolc – 14. Procházka. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 3:3. Diváci: 60.

Katusice – Bakov B 2:5 (1:3)
Branky: 40. Kamenický, 70. Knot – 9., 61. a 87. P. Vitmajer, 18. Resl st., 33. Říha. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 3:0. Diváci: 37.

SKUPINA B

Béčko Horek si rozdělilo body s Žerčicemi. Domácí nastoupili v oslabené sestavě s řadou dorostenců, kteří však nezklamali. Konečná remíza je spravedlivým odrazem dění na hřišti.

Šlágr kola se hrál v Krnsku, kde hrál Zdětín. Zápas nakonec rozhodla jediná branka hostujícího Těšínského ze 70. minuty. Domácí sahali po bodu, ale zradila je střelecká muška. Hosté pak navíc zahodili penaltu, kterou kryl brankář Novák. Výhru Zdětína pak lze označit za zaslouženou.

Také v Nemyslovicích se radovali hosté, konkrétně Luštěničtí. Hosté už v poločase vedli 2:0, k čemuž jim domácí dopomohli svojí špatnou hrou. Tu po přestávce zlepšili a byli za to odměněni snížením na 1:2, ale hosté už obrat ve skóre nepřipustili, naopak sami přidali pojistku v podobě třetího gólu.

Pěčice si doma poradily se Strašnovem. Hosté vedly od třinácté minuty. Druhý gól přidal straškovský Matuna, ale bohužel pro hosty do vlastní sítě. To nastartovalo Pěčice a za dvě minuty mířil přesně Kiceluk. Třetí gól zápasu pak přidal Moc.

Ledce si doma zastřílely proti neškodnému Skalsku. A trefovali se i sváteční střelci, jako například domácí trenér Pavel Majer. Ten naskočil do zápasu v 71. minutě a po šesti minutách už mohl slavit gól na 5:0.

Předměřice nasměroval k výhře 3:1 nad Struhami dvěma góly v prvním poločase Karel Prager.

Horky B – Žerčice 1:1 (0:1)
Branky: 51. Váňa – 5. Sháněl. Rozhodčí: Vinter. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Hráč zápasu: Kotek – Sháněl.

Nemyslovice – Luštěnice B 1:3
Branky: 53. Živec – 7. a 21. Jakubův, 58. Obrázek. Rozhodčí: Brodský. ŽK: 1:2. Diváci: 30. Hráč zápasu: Machovec – Jakubův.

Krnsko – Zdětín 0:1 (0:0)
Branka: 70. Těšínský. Rozhodčí: Bohuslav. ŽK: 4:2. Diváci: 78. Hráč zápasu: Novák – Těšínský.

Pěčice B – Strašnov 3:1 (0:1)
Branky: 53. Matuna, 55. Kiceluk, 71. Moc – 13. Řehák. Rozhodčí: Kožej. ŽK: 2:3. Diváci: 66.

Ledce – Skalsko 7:0 (3:0)
Branky: 2. a 81. Blažek, 8. a 45. Kraus, 66. Donát, 78. Majer, 86. Konečný. Rozhodčí: P. Pažout. ŽK: 0:0. Diváci: 50.

Předměřice – Struhy 3:1 (2:1)
Branky: 6. a 37. K. Prager, 58. Theuer – 31. Volkman. Rozhodčí: Šebela. ŽK: 1:2. Diváci: 60.