Devatenáctiletého sportovce si na paškál vzala policie v jeho rodné Příbrami, kde měl Řezníček letos na čarodějnice surově zbít a poté kopnout do hlavy jiného mladíka. „Zahájili jsme trestní stíhání pro ublížení na zdraví,“ potvrdila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová s tím, že za to hrozí až dva roky vězení.

Řezníček své obvinění odmítá komentovat. Jeho fotbalový chlebodárce ústy šéfa komunikace a marketingu Petra Svěceného přislíbil, že se vyjádří, až když policie oznámí výsledky vyšetřování. Klub ale prý dosud o ničem neví. „Od května nemáme nové informace. Řezníčka zastupuje právník, který nás neinformoval o žádném posunu. Kdyby případ vývoj měl, informoval by nás,“ řekl Svěcený.

Případ se stal na parkovišti před plaveckým stadionem v Příbrami. Řezníčkem zbitý Jiří Kreps skončil na jednotce intenzivní péče s otřesem mozku, pohmožděninami, zlomeninou zápěstí a zlomeninou dolní čelisti. Tu mu museli dokonce operovat odborníci ve střešovické nemocnici v Praze. Poškozený byl dva měsíce v pracovní neschopnosti.