„Remíza je pro nás samozřejmě málo. Doma jsme chtěli získat tři body. Začali jsme slušně, dali jsme brzy gól, což nás celkem nakoplo, ale pak jsme si dali smolný vlastní gól,“ hodnotil první poločas zápasu proti Teplicím boleslavský kapitán Marek Matějovský. 


Ten poslal domácí hned po obrátce do vedení. „Dali jsme na 2:1 a věřili jsme, že už to dotáhneme do vítězného konce. Měli jsme i šance na navýšení skóre. Ale bohužel se nám to nepovedlo. Teď jsme prostě v takové situaci, že…prostě to neuhrajeme,“ krčil jenom smutně rameny Matějovský, který už v době druhého vyrovnání na hřišti chyběl. 


Vondráškovo vyrovnání mu překazilo i radost z branky na 2:1, kdy se Matějovský dokázal dostat před jednoho z obránců a v krkolomné pozici překonal svého ještě nedávného spoluhráče Jakuba Diviše, který je aktuálně jedničkou v Teplicích. „Kdyby to byl vítězný gól, tak by to samozřejmě bylo fajn, ale takhle se nemůžu po zápase cítit dobře. Bod je pro nás prostě málo,“ dodal. 


Smolný moment z poslední minuty komentoval i Matějovského spoluhráč ze záložní řady Jakub Rada: „Jestli jsem to viděl dobře, tak to byl zase nějaký polovlastní gól. Co k tomu říct? Teplice byly třikrát za zápas u naší brány a daly dva góly. Asi to tak prostě nějak vypovídá o našem celém podzimu.“


Přitom Boleslav tahala většinu zápasu za delší konec provazu. „Byli jsme jednoznačně lepším týmem. Až na ten konec. Tam jsme se prostě pod tíhou naší situace, kterou máme v hlavách, trochu zatáhli a chtěli jsme to už ubránit a pak přišel blesk z čistého nebe,“ vracel se i v další části hodnocení Rada ke klíčovému momentu z 89. minuty.


Co s tím? Tým i po reprezentační přestávce opět v domácím zápase klopýtl. „Zlepšení tam je, vždyť jsme celý zápas hráli my. Ale škoda zahozených šancí, třeba Golgol šel asi dvakrát sám na branku. Musíme to prostě zlomit tvrdou prací, nic jiného nezbývá,“ přemýšlel nahlas boleslavský záložník.


Ten se utkal se svými spoluhráči v přímém souboji s brankářem Divišem, který sezonu začínal právě v mladoboleslavském dresu. On sám přiznal, že se ho kouč Šmejkal na víkendového soupeře vyptával: „Bavili jsme se a probírali jsme možnosti sestavy Boleslavi a také na standardky došlo.“


Právě ze dvou rohů Teplice v Boleslavi udeřili. U toho prvního se stal smolařem dne domácí Tomáš Přikryl. „Samozřejmě mě to mrzí. Míč letěl na mě a já jsem to jenom tečoval. Naneštěstí přímo do brány,“ řekl ke gólu do vlastní sítě Přikryl.