Od poloviny ledna běhali, trénovali v hale a hráli přípravná utkání. Teď přichází čas, aby to fotbalisté Bělé zúročili. V neděli je čeká první mistrovský zápas jarní části krajské I. A třídy. „Účast v přípravě byla různorodá, takže moc spokojený nejsem," hodnotí trenér Martin Toman. „Po stránce zápasové už to bylo lepší, odehráli jsme čtyři přátelská utkání na umělé trávě. Tři zápasy byly pro až nečekaně dobré, s nimi jsem byl velmi spokojený. V posledním zápase si myslím, že jsme soupeře podcenili a zaslouženě tak prohráli. Bohužel ani jednou jsme se nesešli v kompletní sestavě, což mě mrzí."

Na podzim mělo poměrně dost hráčů zdravotní problémy. Jsou na jaro všichni po této stránce připraveni?
Bohužel v jednom přátelském utkání se zranil Adam Řehořek, který si naštípl zánártní kost a je tak mimo hru minimálně do začátku dubna. Dále má problémy Kuba Slobodzian, který léčí koleno. Bohužel tento týden netrénují ani Sabol a Voleman.

Nastaly během zimní přestávky nějaké změny v kádru?
Jedinou posilou je Libor Vele, který přichází na hostování ze Skalska. Libor tady už dříve působil, takže to tady moc dobře zná. Kádr bude tedy téměř stejný.

V I. A třídě jste nováčkem. Je něco co vás překvapilo nebo zklamalo v této soutěži?
Soutěž je nesmírně kvalitní, řada mužstev je opravdu výborná. Myslím, že šest až sedm týmů je na naší úrovni a s těmi se musíme poprat. Je zde hodně mladých kluků, kteří mají velký potenciál.

V patnácti zápasech jste obdrželi celkem 43 branek. Kde vidíte hlavní příčiny této nelichotivé bilance?
Řekl bych, že je to nezodpovědností celého týmu k obranné fázi. Nechci poukazovat jen na obranu, musíme zlepšit defenzivní činnost celku.

Po podzimní části figurujete na 14. místě. S jakými cíli vstupujete do druhé poloviny sezony?
Cílem je samozřejmě nesestoupit. Na začátku jarní části musíme udělat co nejvíce bodů. Týmy, které se v tabulce pohybují okolo nás, máme doma a to by měla být naše výhoda. Právě na domácím stadionu musíme získávat pravidelně body. Troufnu si odhadnout, že 34 body by mohlo stačit k záchraně.