Horky – Čáslav B 2:1 (1:1)
Góly z trestného kopu nejsou ve fotbale vzácností, ovšem takový, jako padl ve 28. minutě Horkách, se nevidí ani za uherský rok. Hostující Radek Vajgl nakopl z hloubi vlastní poloviny přes hlavy všech hráčů dlouhý míč, který se o vyschlý trávník odrazil silněji, než čekal vysunutý brankář Jiří Malík, takže přeskočil i jeho a 70 metrů dlouhou trasu zakončil v síti.
Neuvěřitelný gól zkomplikoval domácím vítěznou cestu, stejně jako předchozí selhání jiného veterána Aleše Kohouta.
Kohout už v 9. minutě lehkým obloučkem přihrál na gól Cepkovi, který se prosadil v souboji a trefil odrazem o zadní tyč. Za tři minuty Vajgl povalil horeckou posilu Bartáka a Kohout mohl zvýšit z penalty. Čáslavský brankář však při jeho střele doprostřed brány předvedl, že nenosí nadarmo příjmení Výborný.
Hosté měli po gólu z ničeho i jednu tutovku, nájezd útočníka Martínka v poslední minutě poločasu však Malík vykopl.
Druhý poločas patřil jasně Horkám. Jen Zelinka ve vyložených šancích zblízka dvakrát minul a pak ztroskotal na Výborném. Lukášovy prudké hlavičky po rohových kopech vyškrábl jednou Výborný, jindy hrudí z brankové čáry obránce Veselý.
Naštěstí pro domácí si Libor Cepka přenesl střeleckou formu z přípravy i do soutěžního utkání a parádní ranou z dálky pod břevno rozhodl.
Branky: 9. a 58. Cepka – 28. Vajgl. Rozhodčí: Asník. ŽK: 0:2. Diváci: 126. Střely na bránu: 6:3. Rohy: 11:4.
Horky: J. Malík – Lukáš, Hucek, Štěch, Cimrman – Zahálka, Žižka, A. Kohout (71. V. Kohout), Barták (88. Vízek) – Zelinka (90.+1 Bako), Cepka.

Červené Pečky – MSK 0:1 (0:1)
Tříbodový vstup do jara zaznamenali také fotbalisté Mnichovohradišťského SK. Tým s nejlepší obranou v soutěži opět ani jednou neinkasoval, čímž položil základ svého vítězství. Jediná vstřelená branka po rohovém kopu zásluhou kapitána Hofmana stačila Hradišti na vítězství.
Branka: 41. Hofman.
MSK: Ježek – Zajíček, Horák, Hofman, Pokorný – Lakatoš, Krejza, Hrdina, Bajer – Jíra (64. Mlynka), Radačovský (88. Kučera, 90+1. Svoboda).

Vykáň – Luštěnice 7:2 (3:1)
Luštěnice hned na úvod jara jely na hřiště lídra z Vykáně a tvrdě zde narazily. Domácí fotbalisté se se soupeřem nepárali. Luštěnice trochu domácí pozlobily na konci prvního poločasu, kdy dvě minuty před jeho koncem snížily na dva jedna. Ovšem Dlouhý ještě před odchodem do kabin navýšil vedení domácích na dva góly.
Branky: Dlouhý 3, Jarolím 2, Maxhuni, Vignozi – Pavlíček, Hrdlička.

Velim – Dlouhá Lhota 1:1 (0:0)
Po vedoucí brance už to vypadalo, že domácí zahájí jaro vítězstvím. Jenomže využitá standardka hostů v závěru utkání rozhodla o dělbě bodů.
Branky: Dostál – Šolc.

Trenéra Horek potěšily jen body
Nováček I. A třídy zahájil jarní sezónu úspěšně, rezervu Čáslavi udolal 2:1. „Vydřená výhra, beru jen tři body, po fotbalové stránce to bylo velmi špatné. Kluci byli ve čtvrtek poprvé na trávě po celé zimní přípravě na umělce," konstatoval trenér Miloš Beznoska. Vítězství zařídil kanonýr přípravy Libor Cepka. Mezitím ovšem zaškobrtli borci, kterým by i Jaromír Jágr coby „mlaďas" nosil tašku. „Že útočník nedá penaltu a brankář udělá chybu, to patří k fotbalu. Náhodou u toho byli nejzkušenější hráči, ale nedělám z toho vědu," řekl trenér Horek.

I po zahozené penaltě a gólu ze 70 metrů Horky soupeře přehrály a mohly vyhrát i výrazněji. „Párkrát jsme soupeře přečíslili, ale nedotáhli jsme to. Je na čem pracovat," podotkl Miloš Beznoska.

Horky v zimě opustil zkušený špílmachr Hrdina. „Je to výborný hráč, ale čuchnul k futsalu a nebyl jsem spokojený s jeho přístupem na velkém hřišti. Víc mi dnes chyběl Třasák, který jako kondiční trenér Boleslavi může jen, když mají v Boleslavi volno," dodal Miloš Beznoska. Horeckou zálohu zato posílili Zdeněk Zahálka z Blšan (dříve Zápy, Hlučín, Slavia B) a devatenáctiletý Tomáš Barták z Mnichovic, obranu vyztužil Jiří Štěch, který na podzim za Ostrou v krajském přeboru nasázel pět branek.