Střední Čechy - Přehled výsledků zápasů fotbalové I. A třídy.

2.4.2014

I. A třída: Dlouhá Lhota - LuštěniceFoto: Karel Jedlička

Dlouhá Lhota – Luštěnice 2:0 (1:0)

Nebýt hrubky brankáře, držely by Luštěnice úporným „zanďourem" proti bez nápadu hrající Dlouhé Lhotě skoro do konce nerozhodný výsledek. Až v poslední čtvrthodině přidali domácí plyn i druhou gólovou pojistku. Relativně nejnebezpečnější střelu Luštěnic vyslal zpoza vápna Josef Hůlka v 64. minutě, Binder ji kryl navzdory teči. Jinak se hosté věnovali rozrážení pokusů Lhoty, jejich hrot Michal Korec nemohl své přednosti v prvním utkání po příchodu z Benátek předvést. Vepředu byl zcela odříznutý.
Ve výčtu šancí se nacházely jen ty domácí. Za první poločas to ovšem byl jen Mynářův střílený centr, který se stočil a propadl zaskočenému Řezáčovi mezi rukama do brány.
Po přestávce pálil nejprve Limr těsně nad. Pak střídající Kořínek vypíchl míč a Dlouholhotští běželi tři na jednoho. Zkušený Mynář však zakončení nezvládl. Zato připravil průniky zprava dvě možnosti jako přes kopírák spoluhráčům, ale jak Horák, tak Kořínek ztroskotali na brankáři Řezáčovi.
V 80. minutě se Limr prosadil v souboji a prostřelil luštěnického gólmana jeslemi – 2:0.
Ještě v závěru se domácí snažili dohnat, co zameškali. Dubický po trestném kopu hlavičkoval o kousek vedle, do stejného místa zakončil svižný průnik střídající Koubek a v 88. minutě Kořínek z 20 metrů otřásl břevnem.
Dlouhá Lhota slaví pátou výhru v řadě, na jaře ještě neztratila ani bod.
Branky: 30. Mynář, 80. Limr. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 1:5. Diváci: 148. Střely na bránu: 6:3. Rohy: 4:1.
Dlouhá Lhota: Binder – Šolc, Mulač, Šťastný, Dubický – Limr (86. Koubek), Mynář, Horák, Král, Krouský (83. Rambousek) – Novotný (52. Kořínek).
Luštěnice: Řezáč – M. Hůlka, Obrázek, Pavlíček, Jakubův – Lada (70. Gregor), Hrdlička, Holčapek, J. Hůlka, Zikmunda – Korec.

Jesenice – Rejšice 0:2 (0:1)

Ráz utkání udalo menší hřiště a tvrdost domácích v častých soubojích spojená s klasickou nakopávanou. Rejšice byly v soubojích stejně neústupné, ale navíc dokázaly dát míč na zem, kde byly o třídu kvalitnějším týmem. Zvláště když záhy Lacina odražený míč poslal skákavou střelou k tyči nereagujícího brankáře. Střel na bránu a brankových příležitostí bylo na obou stranách jako šafránu. Export bodů pojistil Menčík, kterého poslal do úniku po lajně Horváth. Rejšice si odvezly tři body a spoustu šrámů po těle.
Branky: 10. Lacina, 61. Menčík. Rozhodčí: Koleček. ŽK: 3:1.
Rejšice: Tvaroh – Dufek, Kopecký, Lacina, Karela – Horváth, Putorík, Maňas (81. Nastoupil), Kučera (77. Rys) – Herman, Menčík.

MSK – Ostrá 2:1 (2:1)

Branky: Jíra 2 – Dozorec.

Dobrovice B – Zásmuky 4:0 (1:0)

Branky: Jílek 2, Boško, Gába.