Šest kol si neměli fotbalisté Luštěnic příležitost vyzkoušet vítězný pokřik. Padli i v Dlouhé Lhotě, která naopak na jaře vyhrává úplně všechno. „Z naší strany to bylo velmi špatné. Jsem striktně proti stylu nakopávaných míčů, jenže momentálně na víc nemáme," povzdechl si trenér hostů Jiří Maruška. „Lhota nastupuje v rozestavení 4-5-1, tak jsme připravili blok 4-2-3-1, přičemž kraje zálohy měly doplňovat ofenzívu, ale byly úplně odříznuté a celý zápas jsme jen bránili."

Luštěnice trápí početná marodka. „Potýkáme se s absencí čtyř hráčů základní sestavy. Chybí pilíř defenzívy Jarda Kopa i Vašek Janek s posilou z Kosořic Martinem Sabolem, kteří dokážou podržet míč vepředu. Náhradníkům můžu poděkovat za snahu a bojovnost, ale kvalita chybí," konstatoval Maruška.
Ten naopak nasadil zvučnou posilu, Michala Korce z Benátek. „Na Michalovi je znát, že je zanedbaný kondičně a není ještě připraven na zápasové tempo. Trénoval s námi jen jednou, měl to extrémně těžké," omlouval Maruška nulovou produktivitu svého hrota trenér.

Smolařem dne byl hostující brankář Ladislav Řezáč. „Řízek nás několikrát velmi podržel, dnes mu to nevyšlo. Pustil zbytečný gól a ještě dochytal se zraněním, protože jsme neměli náhradního brankáře," uvedl Jiří Maruška.

„Na obou stranách byli zranění. U nás byli mimo hru Vizingr, Nekola i Sháněl," upozornil trenér vítězů Miloš Novák.

„Chválím obranné řady, za čtyři zápasy jsme dostali jediný gól. Náhradník Dubický to zvládl výborně, i když soupeř nás moc neprověřil, nebyl vůbec na míči a hrál jen dlouhé nakopávané balony. My jsme byli trpěliví, celý zápas lepší a za stavu 2:0 bylo po zápase. Minule jsme doma dali sedm gólů, teď jen dva, takový je fotbal," konstatoval s úsměvem Miloš Novák.

KAREL JEDLIČKA