„Trénujeme už od 27. prosince. Jsem už zkušený hráč, takže vím, co nás čeká a netěším se,“ hlásil během silvestrovského derby pražských „S“ Marek Matějovský, který se tradičního zápasu zúčastnil poprvé v kariéře, jakožto někdejší hráč Sparty. A výraznou měrou se podílel na výhře Letenských 9:3. Popudil si však proti sobě část boleslavských fanoušků, kterým se nelíbil jeho výrok, že by rád viděl Spartu opět na výsluní českého fotbalu.

Po úvodním čtyřdenním bloku následovalo třídenní volno a na městském stadionu se hráči hlásili trenérovi Uhrinovi znovu ve včerejším dopoledni. „Na programu byl trénink na umělé ploše, odpoledne pak měli hráči běhání,“ popsal první den restartované zimní přípravy manažer klubové komunikace Jiří Koros.

Kádr pak doznal minimálních změn. Nikolay Komlichenko přijede až 7. ledna, Ladislav Levin a Pavel Čmovš dostali svolení k hledání angažmá, neboť s nimi trenéři již nepočítají. Golgol Mebrahtu má povolený pozdější návrat z rodinných důvodů a Aleksandar Šušnjar, který přestoupil do Boleslavi z Teplic, se připojí až 18. ledna, neboť plní reprezentační povinnosti. Ruslan Mingazov se po skončení hostování vrátil do pražské Slavie.

Jediným ryzím nováčkem tak je záložník pražské Sparty Martin Malý, který je v Boleslavi zatím jenom na testech. Z hostování se pak vrátili a do přípravy zapojili Jan Šeda, Jiří Kateřiňák, Stanislav Klobása, Antonín Křapka, Tomáš Ladra a Jiří Valenta. Z juniorky se pak do áčka prozatím posunul Daniel Novák. Nováčkem v realizačním týmu je kouč brankářů, kterým není nikdo jiný než legendární Jaromír Blažek.

Svěřenci kouče Uhrina budou necelé čtyři týdny v domácích podmínkách, pak je čeká odlet na herní soustředění na Kypr, kde odehrají i tři utkání se zahraničními soupeři. Ještě předtím je čeká zajímavý zápas v Drážďanech. Po návratu z teplých krajin odehrají ligovou generálku doma s Českými Budějovicemi (10. února), o týden později už v lize přivítají Karvinou.